bebeklere anestezi???

didemylmz soruyor: 9

bebeğim bu ay içinde bir operasyon geçirecek ve ben çook korkuyorum. doğuştan bir elinde 6 parmağı var ve o alınacak. doktor kolay bir operasyon diyor ama...anestezi 8 aylık bir bebek için ne kadar tehlikeli, fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gulayyolacan

Benim kızım 11 günlükken anjiyo oldu ve sonra tekrar 2,5 aylıkken ikinci anjiyoyu oldu buda yetmezmiş gibi tam 3 aylıkken de ameliyat oldu ve bu süreçte sürekli anestezi içine girdi çıktı şuan çok şükür çook iyi...Bence hiç korkma Doktorlar gerçekten neyi ne yapacağını hangi dozda vereceğini çok iyi biliyorlar ve artık anestezi çok iyi biliniyor Türkiyede(şahsi fikrim ) herşey artık çok ilerledi...Sadece anesteziden çıkarken anneden yardım istiyorlar yani en azından bizim oyle olmuştu ufaklığı uyandırma açısından ..Bebişine çook geçmiş olsun şimdiden ..sen güçlü ol ki bebişinde güçlü olsun...Gercekten korkulcak birşey yok için rahat olsun...Acil şifalar...


didemylmz

özge ve gülay çok teşekkürler cevaplar için... umarım herşey yolunda gider hepimizin çocukları için...


gulayyolacan

Özge, 2.anjiyo sonrası beni çağırmışlardı,Hadi annesi uyandır bakalım Elayı demişlerdi.Tabi afallamıştım ve ne yapacağımı bilmiyordum.Annenin sesine tepki verdikleri için seslenmeni birde sürekli bebeğimi cimcirmemi istediler çocuğumu ağlatmak zorunda kalmıştım.Ağlayıp kendine gelmesi için Anne yüreği olarak pek  başarılı olamamıştım ama bir hayli ayıltmıştım.Sonunda hemşireden yardım almıştım :)Zor bir süreçti şuan düşünüyorumda çoğunu unutmuşum bile..Allah herkezin bebeğine sağlık versin...


dontitibey

benim oğlum 28 haftalık doğdu. 2 aylıkken de fıtık ameliyatı geçirdi. şimdi 2,5 yaşında gözünden bir ameliyat daha geçirdi. anestezi konusunda hiç problem olmadı.
hatta en çok korktuğum şey onu ağlar halde ameliyathaneye bırakmaktı.. onu da problemsiz atlattık. odamızda oğlumu ilaçla uyuşturdular. iyice halsizleşince tekerlekli sandalyeye ikimiz beraber oturup ameliyathaneye indik. sakince girdi ameliyata.
narkozdan ayılırken ne istediklerini bilmiyorlar. o sıkıntılı biraz. ama hemen geçiyor. rahat olmak lazım. çocuklar annelerdeki gerginliği hissediyor çünkü..tulay_defne

Benim kızım 6 aylık ve 4 aylıkken fıtık ameliyatı geçirdi. Çok korktum ama inanın bu kadar kolay olacağını düşünmemiştim. Canımın içi hiçbirşey anlamadı ayılması için kucağıma verdiler korktum canını yakarım diye ama beni cesaretlendirdiler. Sürekli telkin verdim. "Annem ben yanındayım" diye çok rahat atlattı anestezinin etkisini. Gerekliyse korkmayın ne kadar küçükse o kadar kolay atlatıyorlar.


ozdenin_oykusu

hiç birşey korktuğunuz gibi olamyacak umarım.şimdiden geçmiş olsun.amelşyatı çok rahat ve başarılı geçer umarım


imgeiremselin

Şimdiden çok geçmiş olsun. Anne yüreği insan etkileniyor soru işaretleriyle boğuşuyor(benim kızımda 15 aylık genizeti ve kulak operasyonu geçirdi). Ama inanın hiç korktuunuz gibi olmayacak. Anestezi yaşına göre ayarlanıyor.


Duygu_2706

Çok geçmiş olsun, benim oğlumun biri de 2,5 yaşında bademcik ve Genizeti ameliyatı oldu ama o anesteziden ya uyanmasa düşüncesi beni öldürdü toplam yarım saat sürdü ve geldiğinde kafasını bir oraya bir buraya vuruyordu hemen kucağıma aldım ellerimi severek uyuyorlar baktım beş parmağımı kokladı öptüüü ve annem dedi ben bittim o zaman :( ama emin olun onun için en hayırlısı ve en sağlıklısıdır. Yukarı da yazılanlara katılıyorum artık çokkk geliştik ve inşallah daha güzel umutlarla uyanacağız ... tekrar geçmiş olsun.


didemylmz

arkadaşlar 3 hafta önce ameliyat oldu oğlum ve çok şükür ki çok iyi geçti.anesteziden uyanırken ve serum takılı olduğu için çok ağladı ama hepsi kısa sürdü. desteğiniz ve iyi dilekleriniz için çoook teşekkürler...


Cevaplamak için Üye ol