kepçe kulak

nurayanne soruyor: 6

slm anneler oğlum kulaklarının üzerine yatmaktan iyice kepçeleşti bant bere hr şeyi denedim hiçbiri sonuç vermedi kıkırdak iyice sertleşmeden birşeyler yapmak istiyorum ama caresizim ne eşimde nede bende kepçelik yok oğlumdada sonradan oldu pratik fikri olan varsa paylaşsın lütfen

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ozlem3

Benim kızlarım ilk doğduklarında kulakları yapışıktı, 6. 8. aylarda kepçeleşti yaklaşık bir yaşından sonra yavaş yavaş normale dönmeye başladı... Şimdi o kadar göze batmıyor. Eşinizin ve sizin kulaklarınız normalse oğlunuzunki de normal olacaktır, merak etmeyin.
Tyche

benim kardeşimin kulakları ilk doğduğunda kepçeydi annem de her gece yatarken ona saç bandı takıyordu bu şekilde düzeldi şimdi hiç kepçe değil ama bu yöntem ne kadar sağlıklı bilmiyorum..


nurayanne

Valla her yattığında düzeltiyom ama döndüğü anda kulağını kıvırıyo insallah sizin dediğiniz gibi ileride düzelir sağolun...


lopikcim

benim kızıma ilk doğduğunda ( kış çocuğu sayılır) uzun süre şapka taktık, gece gündüz, kulaklarını da örten, ama hiç işe yaramadı çünkü babası da kepçe kulaklı..Bence dışardan müdahale , genetiğinde varsa çok işe yaramıyor..Bizde yaramadı en azından, allahtan kız da saçları kapatacak:-)


peyibal

Oğlum da hep kulaklarının üstüne yatıp ,kepçeleri ters çeviriridi, epey bir süre de kepçe kulak olarak kaldı.Ama kendiliğinden düzeldi gibi, eskisi kadar göze batan bir kepçelik yok.Bunu önlemek için yapılabilecek birşey malesef bilmiyorum, belki de müdahale etmeden geçer.
Cevaplamak için Üye ol