Konak sıkıntısı :((

kuzusum soruyor: 6

Merhabalar, bir aylık kızımda konak oluştu. Ama beni endişelendiren kafası değil konakların yoğun olarak kaşlarında oluşmuş olması. Kalın kabuklar bağladı resmen bebeşin kaşları. Doktorumuz zeytinyağı sürün dedi. Dediğini yapıyoruz ama hala geçmedi. Zeytinyağı ve banyo sonrası kabaran kabukları steril bir bezle alayım diyorum ama kaş bölgesi olduğu için kaş kaybı olur diye endişeleniyorum. Resmen kabusta yaşar gibiyim ve ne yapacağımı bilemiyorum. Bebeğimde kalıcı bir iz olsun istemiyorum. Bir de doktorun önerdiği bir şampuan var konak önleyici. Onu aldık, bugün başlayacağız. Önerilerinize ihtiyacım var Nurturia anneleri. Ne yapmalıyım, kazısam zarar vermiş olur muyum, bıraksam yerleşir mi :((

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


kuzusum

Valla nasıl rahatladım anlatamam. Çok teşekkür ederim hepinize. Sayenizde  "geçecek inşallah" diye düşünmeye başladım. Acayip kafama takmıştım kaş bölgesi diye.Hepiniz sağlıkla büyütün bebişlerinizi. Sevgiler :))


polen

zeytinyağı ve karbonatı karıştırıp masaj yapın,sonra tarayıp yıkayın,hepsi gidecektir.


zephire

merhaba,ben kızımı doğduğundan beri her akşam yıkadım,yaz kış düzenli olarak,ve hiç konak problemi yaşamadık.bence her gün yıkamak en güzeli,özel bir ürün kullanmaya gerek kalmıyor..


maydemir

selam arkadaşlar,
benimde oğlumda konak oluştu. dr zeytinyağı veya karbonat sürdürmedi mustela şampuanı kullanmamızı söyledi ama malesef 2 haftadır devam ediyor üstelik 2 gündür artmayada başladı.
artık doktoru dinlemeyeceğim zeytinyağı veya karbonat&zeytinyağı sürmeye başlayacağım. Ancak zeytinyağı için özel bir durum var mı? herhangi bir yağ kullanılabiliyor mu? yoksa hakiki zeytinyağı mı kullanmak lazım.
yardımlarınız için teşekkürler.


kuzusum

Bizimkinde geçti çok şükür , en azından zeytinyağı sürdüğümüz yerlerde. sürmediğimiz yerlerde yeni çıkıyor ama korkmuyorum artık. Çünkü zeytinyağıyla geçebileceğini gördüm. zaten yağı da doktor tavsiye etmişti.
 Maydemir saf zeytinyağı bildiğiniz ondan sürün ve yağa  başka işlem gerekmiyor. Dilerim hemencecik geçiverir. Sağlıkla büyütün bebişinizi.


Zumrut_Mert

benimde bebeğimde böyle şey oldu ben once pisik önleyci krem sürdüm o biraz kurutyo konağı bi kaç saat sonra da bubchen dien alman markalaı bebe yağı sürerek pamukla sildim gunde bir defa yapdygynda faydasını ğördüm sizde deneyin belki faydası olur sizede, gecmiş olsun
Cevaplamak için Üye ol