Bal

yaseminun soruyor: 7

Merhaba arkadaşlar,
Doğru düzgün bir bal arıyorum ,gerçek,glikozla şişirilmemiş,siz hangi markaları kullanıyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


agathis

Ben Ballıbağ Karakovan balını kullanıyorum. Buzdolabında bile aylarca şekerlenmiyor. İstanbulda isen Gönenli Peynircisinde bulabilirsin. 


hilaldefne

Gerçek balda şekerlenme normal diye biliyorum ben. Biz çok yakın bir dostumuzdan alıyoruz, kendi kovanlarından veriyor, o söylemişti böyle olduğunu. Henüz bebeğe vermiyoruz tabi ama kendimiz için de dikkatli olunması gereken bir konu bal.


yaseminun

teşekkürler arkadaşlar,ben ankaradayım,internet alabileceğim bir site biliyorsanız çok iyi olur,bir çok bal markası ve çeşidi var ama en iyisi deneyenlerin tavsiyesi


zelalyucel

Arkadaşlar ben oğluma 13 olduğundan beri   bal+arısütü+propolis kullanıyorum .doktorumuz küçük bir kaseye koyduğun balı buzdolabında 3 hafta beklet eğer gerçekse tereyağı kıvamına gelecektir yani  şekerlenecektir demişti.Ben Karsdan bir ahbabımızdan almıştım rengi çok açıktı oda genç arıların balı demişt arılar yaşlandıkça bal rengi koyulaşırmış.Ama diğer kullandıklarımı aridunyasi.com dan alıyorum Ertuğrul beyi atv oylum öktenin programında seyredip ikna olmuştum isterseniz siteye gözatın.


yaseminun

teşekkürler  zelalyücel


revve

Bir çok kişiden gerçek bal olduğunu duyduğumdan beri Sadece Tema'nın balını kullanıyorum..Tavsiye ederim..Bu arada Migroslarda bulunuyor..


yaseminun

teşekkürler revveCevaplamak için Üye ol