Gece uykusuna anneyle geçememek

lopikcim soruyor: 2

Kızım bu aralar uykuya benimle dalmakta büyük prob.yaşıyor..her zaman yaşadıkbu problemi ama bu aralar sanki tavan yaptı.Ya da artık benim direncim kalmadı...Tam kabus oldu, gözü kapanır gibi oluyor sonra cin oluyor.   Anlıyorum benimle olmak istiyor, ama tam bir savaşa döndü, ben ağlama krizlerine giriyorum, o uykusuz ve yıpranmış oluyor vs..

Ablam az önce 5 dk uyuttu, ben bir saat uğraşmıştım..Sorum şu, acaba herşeye rağmen ben mi uyutmalıyım yoksa o istemese bile( uyku lafı geçtiğinde ağlayarak annii diyor çünkü- o uyutsun manasına) ablam ya da eşim mi uyutmalı? kar-zarar hesabı yapamıyorum inanın ki:-((

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


CokBilmis

Benim kız da benden başka kimle uyursa uyusun 10 dk sürer en fazla uykuya dalması. Naz yapacakları kişiyi biliyorlar. E, bana da naz yapamazsa kime yapacak bu cüce? Ben şahsen hala nazlanıyorum anneme :)

Çok yorgun olduğum akşamlar babasından rica ediyorum uyutmasını. Muhakkak "anneeeeeee" çığlığı kopuyor tabii, ağlıyor da bir süre. Ama yine de uyuması 10 dk en fazla. Ama babası "sen evde yokken sorun olmuyor ama sen evdeyken ben uyutursam çok bozuluyor, küskün uyuyor" diyor. Ben de babası uyutacağı zaman yürüyüşe çıkıyorum. Kızıma da "markete gidiyorum" diyorum.

Arkam dönük uyuma numarası yapma sürem değişiyor. Bazen iki dk içinde uyku pozisyonu alıyor. Ama bazen bir 5-10 dk bekliyorum. Bakıyorum ki hareketleri durulmuyor, bir türlü uyku posizyonu alamıyor o zaman "Ayağımda sallıyayım mı?" teklifinde bulunuyorum. Asla ayakta uyuyamaz kızım. Ama 1-2 dakika sallayınca gevşemesine yardımcı oluyor. Ya da sert çıkıyorum "Hemen buraya yatıp, gözlerini kapatıyorsun" diye sesimi yükseltiyorum. Yatınca da sarılıyorum tabii, üzülmesin diye. Bazen "Yatmazsan giderim haaaa" diye de tehdit ediyorum :)

Amaaaann, her evde aynı terane. Diyeceğim o ki, üzme kendini, kesinlikle yalnız değilsin, dünya üzerinde milyonlarca anne seninle aynı zamanda çocuğunu boğma fantezileri üretiyor :)


lopikcim

Tehdit işini çook mecbur kalmazsam yapmıyorum ama bir kaç kez demek anneyle uyuyamıyorsun o zaman ben çıkıyorum, baba uyutsun dedim kıyametler koptu, işe yaradı mı dersen hayır..Korkudan yatar diye düşünüyor insan ama vallahi biliyor kime naz yapılacağını bu minik canavarlar.... Sesi yükseltmek desen, en sonunda yeter artık hadi yatıyorsun yastığa dediğimde eğilip suratıma sırıtıyor, bilmiyor ki bağırmanın nasıl bir şey olduğunu... Sanırım dışarı çıkıp uyku vakti arabada uyumasını sağlayacağım çok yorgun olduğumuz gecelerde....
Cevaplamak için Üye ol