alerjili bebek beslenmesi

arassimsek soruyor: 5

benim 10 aylık besin alerjisi olan oğlum var,süt,yumurta,soya,portakal,fındık,et,balık yiyemiyoruz,ona ne yadireceğimi  bilemiyorum çocuğunda alerji olan anneler bebeğinize sabah kahvaltıda ,akşam uyumadan önce ne yediriyorsunuz.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ayse_deniz

Hatırladığım kadarıyla siz Neocate kullanıyordunuz. Neocate'ı süt gibi kullanarak, bebelac mısırlı çavdarlı, milupa tahıllı ballı, hipp yulaflıyı hazırlayıp kahvaltıda yada yatmadan önceki öğünde yedirebilirsiniz. Bu mamaların hiçbirinde süt yok. Ya da pirinç unundan suyla muhallebi yapıp, içine gene 4-5 kaşık neocate, birde yiyebildiği bir meyve varsa (biz muz koyuyoruz) koyup yedirebilirsiniz. Mercimeği deneyebilirsiniz, mercimek çorbası olarak. Patates çorbası yapabilirsiniz. Kabak, havuç, patatesi fırında mücver yaparak verebilirsiniz. Birde ben sebzeleri gözlemenin içine koyarak verdim uzun süre. Patatesli gözleme, ıspanaklı patatesli gözleme, pırasalı gözleme gibi. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.


arassimsek

teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz,biz artık pregomin as kullanıyoruz,neocate benim oğlana dokundu sanırım soyaya da alerjimiz var.yazdıklarınızı yapıcam.


arassimsek

teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz,biz artık pregomin as kullanıyoruz,neocate benim oğlana dokundu sanırım soyaya da alerjimiz var.yazdıklarınızı yapıcam.


mugekocer

Ben de sabahlari hipp ya da milupanin tahillari ve neocate kullaniyordum. Yalniz bazi cocuklarda capraz alerjenler de oluyor, onun icin balli tahilliyi deneyecekseniz baska yeni bir sey denemeyin reaksiyon var ,i yok mu gozlemleyin bence. Biy bir de elma puresi koyuyorduk bayrn icine. Sadece dana etine mi alerjisi yoksa hepsine mi? Biz koyun verebiliyorduk mesela daha az alerjen var diye. Migrosta organik tavuk da satiliyor ben kendim kiyma gibi ince dograyip kofte de yapiyordum. Zor surec, Allah kolaylik versin.


arassimsek

teşekkür ederim allah hepimize kolaylık versin.Cevaplamak için Üye ol