3 yaş çocuklara makas kullandırıyomusunuz?

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


hande_g

henüz o bahsettiğiniz çizim yapma kitapları için oldukça erken..
2.5 yaş için henüz sınırlı boyalar bile tamamen amacına uygun düşünülürse erken.. o yaşlar henüz karalama aşamasındalar. o yüzden noktaları birleştir ya da üstünden geç sonra boya çok uygun değil kızınız için.

siz daha çok özellikle onun yaşlarına  uygun  - el göz koordinasyonunu geliştirecek, küçük kaslarını geliştirecek çalışmaları tercih etmelisiniz bana göre..


hande_g

yok ben zaten yazımın herhangi bir yerinde sakıncalı birşey yaptığınıza dair bir imada bulunmadım, üstelik makas kullanmasıyla ilgilide bir yorum yapmadım..

anaokulu sahibi biri olarak, çizgi çalışmaları içeren çalışmaların henüz 2,5 yaş için erken olduğunu belirttim. ne yapabiliriz diye sormuşsunuz son cümlenizde, birde ona cevap verdim...

ama sanırım yanlış anlaşılmışım. kızınızla iyi paylaşımlar size..


EsraEA

Oğlum 2.5 yaşından beri makas kullanıyor. Önce slayt basılı sayfaları vermiştim. Önerilen küçük sayfalarla başlayıp, tamamını kesebildiğini görmesi. Kızların ise yeni yeni ilgisini çekiyor. İkea'da çocuklar için güvenli makaslar var. Bir tanesi de tırtıklı kesiyor. Ya da büyük marketlerde kendiliğinden şekilli makaslar da var. 

Oğlum için internetten çeşitli sayfalar indirip basmıştım. 
Cutting pages diye ararsanız çeşitli sayfalara ulaşabilirsiniz. Mesela http://www.activityvillage.co.uk/cutting_skills_printables.htm
Kızınıza iyi eğlenceler :)Cevaplamak için Üye ol