Tracy'nin gece öğünü

okanumut soruyor: 8

Tracy'nin gece öğünü/rüya öğünü/dream feed yöntemini  uygulayan anneler, 

kaçıncı ayda ve nasıl bıraktınız? 
(kitapta anlatılıyor fakat emin olamadım..)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


okanumut

Kimsecikler yok mu bu yöntemi uygulayan? :((bahargulce

Canım bende yeni uyguluyorum daha.ama gece uyanmalarımız çok olmuyor ben bebeğim uyanmasa bile kaldırp emziriyorum.başka bir yerde araştırdığıma göre gece öğününün süresini yavaş yavaş kısaltarak bıraktırıyormuşsun.emme süresini 5 er dakika kısaltarak
,sonuç alıyormuşsun.


okanumut

Çok teşekkürler..elajan

...ben 8. aya kadar dream feed'i gece 11-11.30 gibi veriyordum...8.5 aylikken 15'er dakika one cekmeye basladim (her 4 gunde bir 15 dak. one cekerek)...ta ki uyumadan bir saat sonrasina denk dusene kadar...yani 8-8.30 gibi uyudugu icin en son 9-9.30 gibi verdim (1 hafta kadar) sonra kestim...herhangi bir sorun yasamadik...sabah dorde kadar uyuyor genelde (dis cikarmiyorsa).. saat 4 gibi emip 7'ye kadar uyuyor genelde.


okanumut

Bizde biberon bir nevi prop oldu aslında..kimi geceler uykuya geri döndürmek için kullanıyoruz.. yani aslında şöyle odu: her gece biberon alıp uyuyunca, biberonla uyumayı öğrendi.. bu aralar verdiğin miktarın çok azını alıyor.. fakat gecenin ilerleyen saatlerinde uyanıp, biberon almadan uyumuyor..


elajan

Hmm...Ela da memeyi istiyordu mutlaka her uyandiginda (cunku emzirerek uyutuyordum ben de)...dream feed'i one cekmeye baslamadan 1-2 hafta once aksamlari memede uyutmayi kesmeye basladim (uyku saatini one cekerek, yuksek sesle masal okuyarak, isiklari acik tutarak uyumasina engel olmaya calistim) ...yani uyanikken yatagina koydum ve ilk geceler tabii epey tepkiyle karsilastim..ama ne kadar dirense de kucagima almadan siki siki sarilarak uyumasi gerektigini soyledim sakince...her aksam direnme suresi kisaldi, sanirim 3-4 aksam sonra alismisti bu rutine.
Tabii her bebek farkli tepkiler verebiliyor...ama galiba sizin kararli oldugunuzu hissederse nispeten daha kolay uygulaniyor tum yontemler.


Annegozuyle

Elajan, aynı bizim durumumuz. Biz hala emerek uyuyoruz. Geceleri uyanınca bazen emerek, bazen emzikle uykuya geri dalıyor. 22:30-23:00 gibi mutlaka dream feed alıyor.
Yöntemini paylaştığın için teşekkürler. Deneyeceğim.


Cevaplamak için Üye ol