Gül hastalığı(lazer tedavisi)

asli_arda soruyor: 9

Arkadaşlar mrb,Aranızda gül(rose)hastalığını geçiren benm gibi hala kurtulamayan yada tedavisi sonuç vermiş olan var mı ? Ben hamileyken yakalandım burnumun kenarlarında gözlerimin altında böle kızarıklıklar oldu o dönem ilaç kullanamadım ama sonra iki ayrı dönemde antbyt. kullandım krem keza..ama banamısın demiyo evet ilk günlerde old. gibi yara halinde değil ama kızarlıklıklar tam gaz :(doktr laser ted. önerdi ama göze çok yakın açıkcası korktum .. bu hastalık hakkında bilgisi olan lazer olup kurtulmul olan var mı ??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


didoba

Ben geçirdim. Ama dr. antibiyotik falan vermedi. hatta hiçbirşey vermedi. zamanla geçecek dedi. 6 ayda geçti. sadece tahriş eddecek şeylerden uzak durmamı söyledi. ince bir kolye bile boynumdaki lekeleri çoğaltıyordu. Lazer tedavisni bilmiyorum. dediğim gibi benimki kendiliğinden geçti.
çok çokl geçmiş olsun. umarım biran önce düzelir.


asli_arda

sanırım sizinki benm gibi değildi ,kılcal damarlar kızarırmış bu hastalıkta veb benmkiler dönem dönem azıyo :( teşekkür ederim paylaşımınz için


ekim_

Merhaba,

didobanın bahsettiği pitriasis rosae: o da halak arasında gül hastalığı olarak biliniyor ve iyileşiyor.belli durumlar dışında tedaviye de gerek kalmıyor..

seninkine gelince:akne rosasea.. kronik seyirli.. tekrarlayıcı karakterde ve zamanla kızarıklıklar kalıcı hale geliyor.kızarık zemin üzerinde iltihaplı sivilce görünümünde döküntüler. en çok burun çevresi, alında yerleşiyor(yağ bezlerinin yoğun olduğu yerlerde. lazer tedavisi işte bu telenjektaziler( genişlemiş kılcallar)için.


asli_arda

bu dediklerini doktorda söledi de hani benm merak ettiğim lazer işe yararmı forumalra girdim hiç lazer olana rastlamadım hep ilaç tedvisi olan var ve geçmiyo aynı bende old. gibi ayrıca uod ilgilendiğin bilgilendirdiğin için teşekkür ederim :))ekim_

Lazer, sadece telenjektaziler için; yani kızarıklıklar kalıcı hal aldıysa onlara uygulanıyor.tekrarlamaları engellemiyor bildiğim kadarıyla..
tedavi yelpazesi ise çok geniş,diet de var beraberinde.ayrıca güneş kesinlikle yasak.


zeynep_bartu

peki bu hastalığın sebebi ne acaba?


asli_arda

şimdi yeniden gidebilceğim bi doktor arıyorum .lazer olmak bu kalıcı lekeleren kurtulmak istiyorum ,ama lazeride gene iyi bir hastanede olmak istiyorum arıyorum ,referans bulursam daha iyi tabi saol verdiğin bilgiler için :) zeynep_bartu sebebi yokmuş doktor öle dedi,hamilelikte çıktı ve kaldı güneş baharat bunalrı hiç sevmiyor,sıcak duş terlemek hiç iyi gelmiyo mesela


zeynep_bartu

çok geçmiş olsun


elifveruya

Benim annem çok ağır geçirdi bu hastalığı, zaman zaman tekrarlıyor, sanırım hiçbir zaman tam olarak geçmiyor, stress en büyük sebebi, güneş yasak.Roagutan mıydı neydi o ilacı kullandı.Ama lazeri biz de duymadık. Herve Giz diye bi doktor var Gebzede o tedavi etti.


Cevaplamak için Üye ol