mama sandalyesi ne zaman kullanılmaya başlandı

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


yasemin_ekin

Biz 6 aylıkken, mama sandalyesi kullanmaya başladık, çok da rahat ettik. ama şunu eklemekte fayda var, Zeynep Ekin kendi başına oturabiliyordu.

Stork mama sandalyesini kuzenden aldık. Piyasadakilerin hepsi zaten birbirinne benziyor. Guvenli bir mama sandalyesi. Biraz hantal gibi ama tekerlekli neyse ki, ev içinde istedigimiz yere götürüyoruz.

Babaanneye tatile giderken, onlarda da bulunsun diye IKEA'dan Antilop aldık. Çok pratik ve hafif bir sandalye. Onunla da çok rahat ettik . 45 tl gibi bir fiyati var.(29.9 sandalye, 15 tl tepsi). Bir ara, Stork'u babaanneye versek, biz IKEAmi alsak diye düşündük ama, bu aralar fıstık çok hareketli, IKEA ile bir terslik olur mu diye emin olamadik. ama daha önceki yorumlar, IKEA'dan çok memnun. (BAkınız mama snadalyesi ile ilgili başka bir soru).


Sonra, bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Chicco Mr. PArty aldık. ÖZellikle dışarısı için süper. Loknatalardaki mama sandalyelerinin temizliği (hijyeni geçtim, temiz olmasi bile yeter) konusunda şüphelerim var. İçime sinmiyordu.  Hem evde, hem dışarıda kullanıyoruz. Ancak Mr. PArty için biraz büyümesi lazım. Üzerinde 1 yaş diyor. Biz 10 aylık olduğundan beri kullanıyoruz. Tavisye eden arkadaşım, daha erken kullanmaya başladı.

Selamlar, iştahlı günler


emine_gulce

Bizde 6 ay civarı oturtmaya başladık.O an ki heyecanla  baby max sallanan  mama sandalyesi aldık.Memnunuz ama şimdi olsa ikea mama sandalyesi alırdım.Hem hafif hem çok pratik.


YesilAnne

Biz 6  aylık olduğunda hemen ve her an kullanmaya başladık. Bebeğimiz çok mutlu olmuştu. Ana kucağından gına gelmişti çünkü. Bu sorudaki cevaplardan faydalanabilirsiniz;EmineKartal

Beyza da 6 aylık olduğu gün mama sandalyesinde oturmaya başladı. Doktorumuza daha 5 aylıkken sormuştum, oturtalım mı diye. Beyza 4,5 aylıkken destekli, 5 aylıkken kendi başına oturabiliyordu. Biz yemek yerden de o yerde ana kucağında (ev tipi veya diğeri), biz masada çok huysuzlanıyordu. Bizim yukarıda ne yaptığımızı görmek istiyordu. Bir süre ana kucağını sandalyenin üstüne koyduk, bizi ve masayı rahat görsün diye ama o da düşme tehlikesi nedeniyle zorlayıcı. O nedenle doktora sordum, ama doktor "rahat oturabiliyor olsa da 6 ayı doldurmasını beklemenizi tavsiye ederim" dedi. Ve 6. ayı dolduğunda kızımı mama sandalyesinde oturttum.
Bizimki 6 sene önce Mothercare'den alınan (yiğenimin) basit, oldukça sert bir sandalye. Ama kızımın tek derdi aşağıda olmak ve bizi görememekti. Onun için o zamandan beri çok rahat ve mutlu:) Kızım için sandalyenin cinsi mühim değil. Görümcemlere gittiğimizde yiğenimizin Chicco Polly'sine oturuyor; oldukça rahat, özellikle oturma bölümü yumuşacık, tepsisi çıkıp kolayca temzileniyor, tekerlekli istediğin yere çekiyorsun falan ama inanın Beyza için hiçbir farkı yok kendisininkinden. Bizi görmek ona yetiyor. İkea'nınkiene gelince, restoranlarda gördüğüm bu sandalyenin özelllikle oturma kısmı bana çok küçük geliyor, Beyza daha küçükken rahat olsa da şu an sanırım onun içinde rahat olmaz ve hapsedilmiş gibi hissedebilir. Ama bu tabii benim görüşüm, kızımı da İkea'nınkine oturtmuşluğum yok. Yani sadece kızımı ve sandalyeyi görerek vermiş olduğum bir karar.


keremseda

bızde 6 aylıkken almıstık 3 yasına geldı hala orda yemek yıyo,ama bı tavsıyede bulunmak ısterım,masanın öündekı tepsının ıyıce bebege yaklasanından alın,yanı tabagın konuldugu yerın haraket etmesıne özen gosterın,oyle olunca dokume sacılma rıskı olmaz ıstedıgı gıbı kendısı yer,bıde kılıfın cıkarılıp yıkanabılır olmasına özen gosterın derım,ben böyle almamıstım tecrubesızlıkten..Cevaplamak için Üye ol