demir ve calsiyum kullananlar var mı

bilgay soruyor: 6

anneler kan tahlili istedi dr.calsiyum ve demir başladı tekrar fosfo kalsiyum ve ferro zinc.ama bebişim çok zor içiyor bunları ayrıca lekeleridd cabası.kullananlar varmı???ya bebekken kullandık şimdi neden kullanıyoruzki??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


barok

demekki demir eksikliği var bebeğinizde gelişimi açısından çok önemli eksikliği pekçok rahatsızlığa neden olabiliyor .lekeleri vs bunun yanında çok önemsiz diye düşünüyorum geçmiş olsun 


ozdenin_oykusu

biz hala kan damlası (ferrum) kulanıyoruz.


skisac

benim oğlumda süt alerjisi olduğundan bizde fosfo calsium granül kullanıyoruz. demir ilacı olarak nutrigen ferromixin'i gün aşırı yemeğine karıştırarark veriyoruz. sizin belirttiğiniz demir ilacının tadıda berbat biz bir ay kullandık doktorumuza söyledik ve değiştirdik, bir kaç arkadaşımda benim tavsiyem ile değiştirdi, insanı kaşıktan soğutur o berbat demir ilacı doktorlar benim kullandığımı sigortalar karşılamadığından daha pahalı olduğundan yazmak istemiyor kolay kolay, gerçi fiyatıda komiktir 16-17 tl :)
ayrıca içinde multivitaminlerde var. öyle her eczanede bulunmuyor ya büyük eczane olmalı yada alışveriş merkezlerindeki eczanelerde kesin oluyor.


ozalp07

bizimde demir sınırda olduğu için dr sabah 5 akşam 5 tekrar ferrosanola başlayın dedi. anne sütü ve demir bebekte zekayı olumlu etkiyen faktörler olduğu için kullanmmamızı istedi.


bilgay

çok teşekkürler hepinize.biz de sınırdayız.aslında çok düşük olmadığını ancak biraz daha yükseltirsek daha olacağını söyledi dr.gerçekten tadı çok kötü ilacın.bende o ilacı denesem iyi olacak sanırım.


sPetek

Ben demir ilacını pekmezle karıştırıp veriyorum .. olmadı birde böyle deneyin..

 Cevaplamak için Üye ol