Karın çatlakları için hamileleğin kaçıncı ayından itibaren doğal krem vb sürmeli??

fbbd soruyor: 3

Hamileliğin ilk aylarından itibaren karnınız büyümese bile mutlaka doğal içerikli (kakao yağı vb) kremler kullanın deniliyor. Bu konuda sizlerin önerileri nedir? Hazır kremler mi yoksa doğal karışımlar mı daha faydalı oluyor?

Bu soruyu cevapla


23 Cevap


habibe_88

Merhabalar bu konuda en çok korkan insanlardan biriydim çünkü hem zayıftım hem de kalıtsal olarak çatlayan bir yapım var birde çok kuru cildim kiii daha önce hızlı bir kilo alma dönemimde kalçalarımda çatlama olmuştu.

Lakin hamileliğimin 16. haftasıyla birlikte krem kullanmaya karar verdim ama fiyatları yüksek geldi almadım ve bebe yağı almaya karar verdim. Her banyodan sonra daha vücuduma havlu sürmeden ıslakken tüm her yerime masaj yaparak sürdüm saçlarımı kurutana kadar içine çekiyordu her banyodan sonra düzenli yaptım. Amaç kremde de zaten vücudu nemlendirmek tabi vücudu içten beslemekte çok önemli bol bol da su içtim ve sonuçta 2.5 şişe yağ bitirdim ve vücudumda tek bir çatlak olmadı. İnşallah sizde de olmaz denemenizi tavsiye ederim hem hesaplı hem sağlıklı ha kıllanma filanda olmadı....


ihb

bu konuda benden dertlisi olamaz herhalde hamilelikte çatlarım resmen kabustu her gece ağlayarak acile gidiyordum o kadar çok çatladım ki kızardı yara oldu karnımın her yeri tabii ilaç da alamıyordum öyle ağlaya zırlaya geçirdim:)

ben öğrendiğim andan itibaren krem kullanmaya başladım hemde süper bir düzen çerçevesinde:)içininizi karartmak gibi olmayayım ben bu durumun yapısal olduğunu düşünüyyorum.

ben hayatım boyunca 50 kiloya çıkmamıştım tabii hamileyken alınca 23 kilo birden:) ama sadece karnım büyüdü benim kocaman bir karın ve zayıfcık bir ben oldum:) bununda etkisi büyük bence


harik

duzenli olarak kakao ve badem yagi kullandim. 25 kg aldim ama sifir catlakla:) 
Cevaplamak için Üye ol