Hamileyken emzirme

gokalpinannesi86 soruyor: 5

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.ilk önce görev nedeniyle bir dağ köyünde olduğumu ve akıl danışabileceğim hatta gidebileceğim doktor dahi olmadığını belirteyim.yani gerçekten yardıma ihtiyacım var.15 haftalık hamileyim ve 14 aylıkta bir bebeğim var.sorun şu ki hala emziriyorum.bir kaç defa kesmeyi denedim fakat oğlum aşırı inatçı ve memeye çok düşkün.e doktorlarda çoğunlukla kes diyorlar kafam o kadar karışıkki.karnımdaki bebeğin gelişimi normal ama gene de korkuyorum.benim gibi olan anneler varmı.hamileliğinin sonuna kadar emzirmiş annelerden tavsiye bekliyorum doğan bebeklerde herhangi bir sorun yaşadınızmı.lütfen yorumlarınızı bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Anne_Ebe

gebeliğiniz 6. ayına kadar emzirebilirsiniz! 


gokalpinannesi86

bu bilgiyi nerden öğrendiniz acaba.doktorların çoğu hemen kes diyo kafam çok karışık


sLnKA

Doktorların pek cogu çünkü hiç bir risk altına girmek istemiyorlar. Hayatta hiç birşeyin garantisi olmadığı gibi doguma kadar emzirirsen asla asla sana bebeğine birsey olmaz diyemiyorlar.

Ancak internetten pek cok kaynak bulup okuyabilirsiniz konuda ki, artık hamileyken emzirmenin sakıncası olmadığı biliniyor.

Eğer anne kendine salgına dikkat ederse, hamileliğin sonlarına kadar emzirebilir. Hatta doğumdan bir sure sonra iki Bebeğini de birlikte emzirebilir. Tandem nursing diye arayabilirsiniz.

Su anda oğlunuzu emzirirken karnınızda ki bebeğe bir zarar vermiş olmazsınız. Eskiler o süt zehirler bile diyorlarmış ama öyle olsa bir Sürü bebek zehirlenmiş olurdu.

Yalnız cidden kendinize dikkat etmelisiniz. Yemenize içmenize ve mümkün olduğu kadar dinlenmenize.

Ben hamileliğimin ilk 4ayinda kızımı emzirmeye devam ettim. Zor bit hamilelik geçiriyordum ve kızım sanki birşeylerin farkındaymış gibi cok uzun sûreler emmeye başlamıştı. Artık yetemeyecegimi hissettiğim bir zamanda emzirmeyi kestim,kızım 22aylikti. İkimiz icin de cok zor oldu. Üstelik bir iki ay sonra kendimi daha iyi hissetmeye başlayınca cok pişman oldum. Hatta doğumdan sonra kızıma tekrar emmek isteyip istemediğini sordum ama bu sefer de o pek yanaşmadı.

Kısacası sadece tek bir doktor görüşüne bakmayın bence. Internetten de araştırın biraz. Burada asna vardı, 3 kızı var ve araları cok yakın. Mesela o hep emzirmişti. Ben onun yazılarını cok takip etmiştim ve faydalıydi.

Sizin icin de umarım en uygun sağlıklı olan yolu bulursunuz.


Anne_Ebe

bildiğim kadın doğum uzmanının hamileyken emzirebilirmiyim diye sorduklarında verdiği cevabı paylaştım :)


gokalpinannesi86

Çok teşekkürler arkadaşlar cevaplar içinCevaplamak için Üye ol