Kac aylikken bebislerinizi oturtmaya basladiniz?

beyza_masal soruyor: 8

Anneler, kizim 3 aylik,basini uzun sureolmasa da dik tutuyor. Kanepenin koselerine falan oturtsam boynuna yuklenmis olurmuyum ya da beline. Bumbo diye birsey var acaba onu alsam mi?chicconun ana kucagi var evde nefret ediyo resmen 2 dakika oturup agliyo;( siz ner yaptiniz nasil alistirdiniz oturmaya?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


ayberk_aynur

benim iki aylık ile değildi  ellerini yumruk yapıp kafasını kaldırırdı oturmak isterdi yattı mı kalkana kadar uğraşırdı şimdi 5 aylık desteksiz oturuyor


UFUKY

Her bebeğin motor gelişimi birbirinden farklıdır. O yüzden geç ya da erken diye düşünmemek gerek. Kimseyle kıyaslamayın bebeğinizi. Aslında bebeğiniz neyi ne zaman yapabileceğinin sinyallerini veriyor. Bebeğinizi dinleyin, oturmak istiyorsa oturtun.


Benim oğlum 3.ayının başlarında yatarken ellerimi tutup kendini yukarı çekmeye çalışıyordu. Bu şekilde onu kısa aralıklarla oturtmaya başladım. Hatta 4.ayda artık mama sandalyesine bile oturabiliyordu. Önemli olan başlarda onu yormadan oturtmak. Zaten yorulduğunda kendisi belli edecektir. Ama sakın bir an önce otursun diye onu zorlamayın. 


PembeTavsanim

bumbo kafasini dik tutabilen bebekler icin , kiziniz oturmak icin cok cok ufak sakin yapmayin.


CokBilmis

Nedne oturmaya alıştırmak istiyorsunuz?

Eğer oturma konusunda kendi talebi yoksa yerde yatmak kas gelişimi açısından daha faydalı.beyza_masal

Aslında kızımın talebi bu..çünkü devamlı kucaktayken mımızlanıyor ve oturma poisyonuna geçmeye çalışıyor, annem oturt deyince bana çok küçük gibi geldiği için denemedim. Bir yandan da istediği için oturtmaya alıştırsam mı demiştim ama sanırım bi süre daha böyle gideceği..teşekkürler anneler bu arada.


ipek78

4 aylıktan itibaren emzirme yastığından destek alarak oturtmaya başladım


papatyambelgin

3 ayı bittiğinde oturmaya başladı oğlum...süreç şöyle gelişti ...sürekli göğsüme yatırdığımda kalkmak istiyordu kafasını hep dik tutmak istiyordu ben de 3.ay aşısına gittiğimde doktora sordum doktor hnm kalkmak istiyorsa zamanı gelmiştir oturtabilirsiniz demişti.. destekli oturma maceramız böyle başladı şimdi oturtabilene aşkolsun:))


akarsum

Benim büyüklerden duydugum o aylarda kucağınızda belini fazla zorlamadan oturtmanız ama bilmiyorum tam olarak benimkide tam olarak desteksiz oturmaları 8.ayı buldu hele oğlum cok komikti 5 aylık emekledi 6 aylık elinden destek alarak yarım oturdu 7 aylık koltuklardan tutunup yürüdü ama anca 8 aylikti desteksiz oturmak aklına geldi:)


Cevaplamak için Üye ol