rota virüs yan etki

aycan_aycan soruyor: 9

kızıma 1 doz rota virüs aşısı yaptırdım.aşıdan sonra kaka yapmama problemimiz başladı.belki aşıyla alakalı değildir tesadüftür(doktorumuzda öyle bir yan etkisinin olmadığını söylüyor)şimdi 2.dozu yaptırmam gerekiyor.kararsız kaldım.yaptırmasam yine tek doz koruyucu olmaya yetermi?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


AOA

Kakayla aşının bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. İkinci dozu yaptırmazsanız ilk dozun hiçbir anlamı olmayacaktır. 


ayse_anne

2 toz 2 ay sonra yapılıyr bıze oyle dedı dr bence bı ılgısı yok bende yaptrdım ve 2 dozu yaptrmazsanız 1 dozunda bır anlamı olmazkı


ayberke

Bencede ilgisi yok ikinci dozuda yaptırın derim


polen

prespektüsü okumuştum ben uygularken .kakada değişiklik yapabiliyormuş ama geçici ve çok nadir.herhalde o nadirlerden biri de sizsiniz.
ama yaptırın 2. dozu.yoksa faydası olmaz.ozgeoyku

evet benım kızımda dr ıshal olabılır yan etkı olarak demıstı ama aksıne asıdan sonra 5 gun kaka yapmamıstı 2 dozda oyle bırsey olmadı bence de yaptırın yoksa ılk dozun bır önemı kalmayacak...


guliz

ben oğluma sağlık bakanlığının zorunlu tuttuğu aşıların tamamıyla birlikte domuz gribi, kuduz, rota ve pnömokok(o zamanlar rutin değildi) aşılarını da yaptırdım. ve de çok pişmanım. aşıların belirgin yan etkileri olmadı ama ileride ne olacağını da bilemeyiz. 

ikinci oğlumun her aşısının prospektüsünü okuyup kar-zarar hesabına göre karar vereceğim ve takvimde olmayan hiçbir aşıyı yaptırmayacağım.
rota konusuna gelirsek, evet, ateşli seyreden zor bir hastalık ama iyileşiyor, aşının çocuğa ne yapacağını ise bilemiyoruz.
aşı konusu çok tartışmalı ve hassas bir konu, ailenin vereceği karar çok önemli. 
çoğu ingilizce olmakla birlikte pek çok kaynak var, iyice araştırmadan yaptırmamak en doğrusu bence.
sağlıklı günler.


ema

Ben rota virüsü aşısını yaptırmadım.Bir sağlık çalışanı olrak...


katre_06

bende çok kararsızım yaptırmak konusunda ortak bi doğru yok kimi yapılmalı kimi yapılmamalı diyor???


melihece

yan etkisi olduğunu hiç zannetmiyorum. ben aşıyı 2 doz olarak yaptırmıştım zamanında. iyi ki yaptırmışım yakın zamanda zehirli ishal atlattık aşının koruyuculuğu olmasaydı hastanede yatacaktı yavrum. dr da iyi ki yapılmış yoksa cok ağır geçerdi dedi


Cevaplamak için Üye ol