çalışan anneler

dilek80 soruyor: 4

Sevgili Anneler,

2 hafta önce işe başladım. Oğlum tam 8,5 aylık. Başlarda inşallah arkamdam ağlamaz, babaneyle mutlu olur diyordum hep. Şimdi gerçekten de böyle:-) Böyle olmasına seviniyorum ama merak ediyorum beni özlüyor mudur diye:-) Şımarık bir soru kusura bakmayın...Öğlen de eve geliyorum, eve gelince çığlık atıyor, biraz emiyor, gülüşüyoruz. Sonra gidiyorum ama gidişimi pek takmıyor. Nebiliyim sanki kıskanıyorum onu..Tecrübelerinizi anlatır mısınız?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ipekkusgoz

Tabii ki kabul ediyorum, günün belli bir saati evden ondan kaçar gibi çıkmanın doğru olmadığını.Ya da evden çıkacakken, başkasının onu başka bir odada oyalayıp annenin fırsattan istifade evden çıkmasının yanlış olduğunu. Ama dediğiniz gibi bir şey gözümden kaçmış galiba.Ya da ben daha okumadım:)


edutelf

Valla o zaman size önerim okuyun...http://www.sabihakeskin.com/makale7.html

yanlız ben bu konuda ya yazdığımız içinmidir nedir sanki bana kızdınız gibi hissettim ve pek anlamda veremedim. neyse belkide bana öyle geldi


ipekkusgoz

Tam da düşündüğüme benzer şeyler olmuş edutelf. Az daha ben de bahsettiğiniz kişinin konu ile ilgili düşüncelerini okuyacakmışım ki, kitabın başında yazdığı şeyleri gerçekleştiremeyeceğimi düşünüp o kitabı(Anne iş'te) daha baş sayfalarında okumayı bırakmıştım bir zamanlar.

Tavsiyeniz üzerine linkteki makaleyi okudum.Yazının sondan ikinci paragrafında 'kesinlikle 'sıvışmamak 'adına çocuğun uykusu bölünmemelidir 'diyor yanlız.Belki de sonradan yazısında bir revizyon yapma ihtiyacı hissetmiştir.İsterseniz tekrar bir göz atın.

Size kızmış olduğum fikrinize gelince.Böyle bir şey yok tabii ki, olsa da çok saçma olurdu ,çünkü bu sizin fikriniz ve çocuk da sizin çocuğunuz. Ben sadece uyuyan çocuk uyandırılmaz düşüncesiyle, hatta insanın uyuyan bir çocuğa kıyamayacağı fikrinden ötürü bu düşüncenize şaşırmıştım o kadar.Kaldı ki eve dönüşte yolda araba koltuğunda uyuyan oğlumu uyandırmaya kıyamamış,uyur vaziyette koltuktan alıp eve çıkarmaya kalkarsam uyanabilme riskini de göze alamayıp bir saat on beş dakika çocukla birlikte otoparkta arabada oturmuşluğum vardır.Babası bile dayanamayıp kısa bir süre sonra 'benim tuvaletim geldi' deyip eve kaçmış ve tekrar geri inmemişti:).Lütfen bu yüzden şaşkınlığımı mazur görün.

 

Cevaplamak için Üye ol