patent foramen ovale teşhisi

arse01 soruyor: 2

Oğluma bugün patent foramen ovale teşhisi kondu.Doktor kalbinde küçük bir delik var.Ama önemli değil.Kendiliğinden geçebilecek birşey dedi.Bende bir internet araştırayım dedim. İşin tuhaf yanı bebeğimde hiçbir tuhaflık görmüyorum ben.Yani soluk alıp vermesi bana normal geliyo.Çok şaşırdım ya.Kendi çocuk doktoru ilk bir eko çektirseniz iyi olur dediğinde içimden amaaan ne gerek var die düşünmüştüm ama iyiki çektirmişiz. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


bartum

Evet benim oğlumda da vardı.  3-4 aylık gibi farketti doktoru ve aynı şekilde çok minik olduğunu ve önemli olmadığını söylemişti. Benim oğlumda da herhangi bir rahatsızlık vermiyor. 3-4 aylık gibi eko çektirdik sonra 1 yaşında çektirdik,  kontrol amaçlı 3 yaşında da eko çektireceğiz. ilk çektirdiğimizde 2.3mm olan delik 1 yaşında 1mm'ye küçüldü. Ekimde yine çektireceğiz.
Geçmiş olsun...


arse01

Saolun.Kendi doktoruna da gösterdik sonuçları.O da sizinde dediğiniz gibi kontrol amaçlı 1 yaşında da çektirirsiniz ama endişe edecek hiç bişey yok dedi. Çok şükür.Cevaplamak için Üye ol