Çocuklarınız normal yatağa ne zaman geçti

ekim_ soruyor: 10

Oğlum 2 yaşında ve biz hala parmaklıklı bebek yatağında yatırıyoruz.   Bizimki benzerlerine göre biraz büyük ve şiltesini de kendimiz özel yaptırmıştık.  Şimdilik rahatsız olmuyor gibi.  Ayrıca kafasını da uyku setinin kenar korumalarına gömerek yatıyor.  Düz yatması gerekirken de dik yatıyor:))

-Normal yatağa ne zaman geçtiniz?

-Bu süreç nasıl işledi?Ne gibi sorunlarla karşılaştınız?

-Bugeçiş için belli bir yaş sınırı var mı?Yani belli bir zamandan sonra veya önce daha zor olma durumu?

-Nasıl yatak tercih ettiniz ve neden?


GÜNCELLEME:

Aslında merak ettiğim, hala parmaklıklı yatakta yatıyor olması psikolojisini bozar mı? onu üzer mi? hani hapsedilme duygusu gibi birşey yaşar mı?

2.GÜNCELLEME

Bir de beni endişelendiren evin içinde ben uyurken serbest gezmesi ve hhb. tehlikenin olabileceği.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


ekim_

link yok ysmn.


rabbit

Uod  bende Tunayı normal yatağa geçirmek istiyorum ama odası çok küçük tek kişilik yatak koyarsam dolap kapakları açılmayacak o yüzden kara kara düşünmekteyim..


ekim_

acil ev değişikliği:)))


keremseda

benım oğluma ayrı oda hazırladıgımızda 2.5 yasında fılandı,bılerek o zamana kadar beklemedımde öyle uygun oldu sartlar,yoksa daha önce yapıcakdım,önce aynen sızın  gıbı parmaklıklı yatak kullanırken,sonra çilegın arabalı yatagını,oda takımın aldık,yatagın kenarları korkuluklu oldugu ıcın hıc sorun yasamadık,odasını hazırlamadan önce süreklı konusarak,özendırerek hazırladım oğlumu,yatıyo odasında sımdı,arada kalkıp yanımıza gelıyo ama sayılmaz:)bence zamanıdır derım..


ekim_

ysmn,odanız çok ferah,güle güle kullansın küçüğümüz:)yuksel_

Biz Rüya tam 22 aylıkken ev değiştirdik. Bizim karyolamız mothercare'in bir modeliydi. Yeni evde kenar parmaklıkları çıkardık, 140 cm uzunluğunda bir çocuk karyolasına çevirdik. Kenarına da ikea'dan aldığımız korkuluğu monte ettik. hiç sorun olmadan uyuyor, kendi girip çıkabiliyor..aynı zamanda tuvalet eğitimini de hallettiğimiz için abla oldum modunda takılıyor :))


ekim_

Aslında merak ettiğim, hala parmaklıklı yatakta yatıyor olması psikolojisini bozar mı? onu üzer mi? hani hapsedilme duygusu gibi birşey yaşar mı?


meycan

Biz de hala kendi parmaklıklı karyolasını kullanıyoruz. Aslında sadece parmaklığı çıkarılabilir. Ayak ucundaki komodinleri indirildiği zaman da tek kişilik yatak olarak kullanılabilir. Fakat şimdilik onları indirecek yerim yok malesef.

Sizin düşündüğünüz gibi hiç düşünmedim açıkçası. Yani üzülür mü, hapsedilme duygusu yaşar mı diye. Şu an yatağıyla ilgili izlediğim bir sıkıntısı yok. Hatta çarşafını değiştirdiğim zaman üzerinde zıplamaya falan bayılıyor. :))uzaylianne

2 yaş civarında normal yatağa geçtik.Önceleri yere düşerse yumuşak bir iniş olsun diye bebeklik yatağını yatağının yanına koyduk.Bir iki uçuştan :)sonra düşmeden yatmayı öğrendi.Geceleri sık uyanan bir kızım var.Parmaklıklı karyolasında yatarken ağlayarak uyandırdı.Tek kişilik yatağa geçtiğimizden beri uykusu kaçmışsa,susamışsa,vs kendi başına yataktan iniyor.Buna bağlı olarak gece ağlamalarımız-uyanmalarımız oldukça azalmıştı.Korkuluklu yatağın psikolojisini bozacağını düşünmüyorum ancak önünde engel olmayan bir yatakta yatmanın çocuğa özgürlük hissi verdiği kanaatindeyim.


NORTH_TAN

18 aylıkken geçme planındaydım. Zıplamaya başlayınca 17 aylık geçtik. Bizim yatakta mother care 70*140 yataktı. Korkulukları çıkarıp ayaklarını çıakrınca minik karyola oldu. Düşmemesi için Jokerden file şeklinde korkuluk aldık. Kendi kenerlarından rahatlıkla inip çıkıyor.Cevaplamak için Üye ol