güncel kreş fiyatları

eylemyigit soruyor: 10

Herkese merhaba.İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyoruz evimize yakın kreş araştırmalarımız başladı.Ekim gibi başlatmayı planlıyoruz.Şu an düşündüğümüz yerin fiyatı yarım gün 560,tam gün 850 TL.Bir kereye mahsus 200TL de kırtasiye masrafı alıyorlar.Fiyatlar hakkında bilgim yok .Sizlerin tecrübesi ne yönde.

Bir de montessori ve çoklu zeka yöntemini uyguladıklarını söylüyorlar ancak uygulamanın içeriğini nasıl  denetleyeceğiz.(Sürekli internet kamera sistemleri de varmış)

Bu soruyu cevapla


54 Cevap


EsraEA

Hilal ellerine emeğine sağlık :)


Ulku

hilal, ankara suben var mi? :)


eylemyigit

Hilal teşekkür ederim.çok yararlı oldu gerçekten.
Biz İçerenköy/Ataşehir'de oturuyoruz.Evimize yakın iki yuvadan 1. si çok yakın:
 Bahçesi,iç mekanları büyük,fiyat 10 ay 7.000 tl.9'a bölüyorlar.9-5 arası .5'den sonra bırakılırsa 50 tl ekleniyor fiyata.mekan büyük olunca çocuk sayısı da artıyor:( 15 kişiye kadar alıyorlar sınıflara.3,4,5 yaş gruplarına göre sınıflar.müdüresi orta yaşlı bir bayan.bir de yardımcısı var.haftada bir doktor kontrolü,psikolog.haftada 3 gün ingilizce var.temmuz 'da 1 ay kapalı.çoklu zeka sistemini baz alıyorlarmış.
2.yer küçük ikikatlı bir bina.ufak bir bahçesi var.genelde, en fazla 10-12 kişiymiş sınıflar.ing.,dans ve satranç branş dersleriymiş.8-6 arası. müdiresi genç bir psikolog.çoklu zeka ve montessori sistemini baz alıyorlarmış.
ikisinde de öğretmenler meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü mezunları.

Ben ikisine de tam ısınamadım.Ama uzağa da göndermek istemiyorum.Bakalım ne yapacağız.


selnaz

eylem yigit kolay gelsin komsuyuz bizde sanirim ancak ben yeni actigim cocuk kuaforune yakin yani bagdat caddesi feneryolunda bir yerler bakiyordum. Ancak pes ettim artik fiyatlar asagi yukari ayni bari iyi bir egitim alsin diyorum. Dogus okullarini tercih edicem sanirim.


serhan

sanırım konu minikler olunca kimse ses etmiyor ama bu fiyatlar adil değil! yıllık 10.000 lira gibi bir ortalama fiyat çıkıyor ortaya. özel üniversite eğitimi gibi maşallah.

ingilizce, dans, satranç, resim.... göz boyaması güzel ama havada kalan söylemler. ingilizce yellow, yes, no öğretmek, el sallamayı dans olarak yutturmak, plastik satranç takımını masa üstüne koymak, kuru boyayla ağaç çizdirmek 10.000 lira etmez. tabii biz de ingilizce denilince akan sular duruyor. dünyanın başka hiç bir yerinde olmayan kreş çocuğuna (sözde) yabancı dil türkiye'de moda oluyor.

herkes bir şeylerin kolayını bulup para kazanma derdinde.  yildiz102030

Merhabalar .suadiye bostancıda ninni kreş var.çok güzel ve güven veriyor.fiyatları uygun ve serviside ücretsizdi.


yildiz102030

Ninni kreş ve çocuk evi (0-6)  BOSTANCI

tamgün servis dahil kreş(0-2 Yaş):800 tl

tamgün servis dahil (3-6 Yaş):700 tl


nyhang

tesekkurler ben faydalandım ve anladım ki çocuk başına ortalama 900, bende ikiz çocuklar toplamda ayda 1800, kirtasiye gideri adı altındakilerle ilk ay 2500... eğitimin ne oldugunu araştırmaya kalacak iş.. umarım ikiz indirimleri vardıreylemyigit

Nyhang,
İşimiz gerçekten zorlaşıyor eğitim olayı başlayınca.Seninki daha da zor tabii.Ama kardeş indirimi yapıyorlar bildiğim kadarıyla.


ikicocukannesi

kardes indirimi bizimkinde -200 tll imiş. kardes iki yasında baslayacak.Cevaplamak için Üye ol