güncel kreş fiyatları

eylemyigit soruyor: 10

Herkese merhaba.İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyoruz evimize yakın kreş araştırmalarımız başladı.Ekim gibi başlatmayı planlıyoruz.Şu an düşündüğümüz yerin fiyatı yarım gün 560,tam gün 850 TL.Bir kereye mahsus 200TL de kırtasiye masrafı alıyorlar.Fiyatlar hakkında bilgim yok .Sizlerin tecrübesi ne yönde.

Bir de montessori ve çoklu zeka yöntemini uyguladıklarını söylüyorlar ancak uygulamanın içeriğini nasıl  denetleyeceğiz.(Sürekli internet kamera sistemleri de varmış)

Bu soruyu cevapla


54 Cevap


nyhang

selamlar tekrar,
anadolu yakasında bana yakın olan (Bostancı) Doğa ana okullarını buldum.
senelik 13,5 fiyat bayağı bi indi ama acaba doğru seçim mi.??


anhelo

merhaba eylemyiğit;
ben de koşuyolunda bir anaokuluna başlatıyorum oğlumu.5 tam gün 900 L.
Sizin okulunuzun adı nedir?montesorri uygulaması yapan okul bulamadım da ben başka bu yakada..yeni açılanın dışında tabii onun fiyatı da sizin belirttiğinizden  çok farklı..


eylemyigit

NYHANG,
Fiyat çok yüksek.Ben Ataşehir civarında baktım ve 950-1000 civarı aylık.Yıllık fiyat verenleri tercih etmiyorum çünkü tüm yıl bağlanmak istemiyorum bir yere.


anhelo

teşekkür ederim..ataşehir biraz uzak kalıyor bize ama bir bakarım gene de..
görüşmek üzere..


nyhang

selam bayanlar,
bugün Eyüboğlu ile görüştüm bir de Bostancı'da askeriyenin bir kreşi var onunla..
İkisi de haftada 3 gün 2'şer saatlik eğitim veriyor.
Yaş grubu 2-3 yaş olanlara tabi.
Ben bunu gereksiz buluyorum. Psikologlar, eğitimciler bana kızabilir ama 2 saat için çocuğuma istediği şeyi yaptırmayı tercih ederim. Misal, çocuk parkı veya kedi sevmek ..! gibi. Bunu için yuvaya gitmesine gerek yok.
Bunun dışında kafa karıştıran tek şey o betonarme bloklara 2.5 yaşına gelmemiş miniklerimi haftanın 5 günü yoğun bir prg a sokmak ne derece doğru.. o muamma..

Yine de yakınlığı ve aktivitelerinin çok olmasından dolayı Doğa ya yazdıracam heralde. Ama ben de aylık anlaşacağım kabul ederlerse o şekilde. Yoksa senelik ver, bağlan, çocuk alışamasın.. vs vs gibi şeylere kimsenin tahammülü olamaz sanırım..anhelo

bence doğa okullarını iyice bir araştırın derim. çok fazla şikayet var o okullardan.şikayetimvar.com da bile var yazılar.orada öğretmenlik yapan arkadaşlarım da olmuştu.ticarethane mantığıyla işletilen ve kuruluş amacaı farklı oolan bir okuldur. büyük okullar yerine küçük anaokullarını ya da kreşleri tercih etmek daha mantıklı geliyor bana..


eylemyigit

Nyhang,
anhelo'ya katılıyorum doğa'yı tavsiye eden kimseye rastlamadım ben de.biraz daha araştırılabilir yakın çevre.


nyhang

selamlar,
doğa kolejine yazdırdım. Havuzu, at manej sahası vs vs cazip geldi. yeri de bana 5 dakika araba mesafesi. birşeye karar verilmeyince sürüncemede kalıyor..
kişi başına senelik 9 a anlaştık.  hayırlısı dicem artık hepimiz içinnyhang

fiyatlar çok yüksek. Özel üniversite fiyatı ile denk nerdeyse
ben mecbur kaldım. yoksa iş hayatı tehlikede..
oyun grubu ile ilgili olarak, daha önce söylemiş miydim bilmiyorum ama 2 saatlik oyun grubuna vereceğim para ile haftada 2şer saatten 24 saate o parayla dolu dolu zaman geçirebiliriz. hem de çocugun kendi istediği şeyler ile..
hepimiz için hayırlısı olsun artık ne diyeyim..


Ulku

nyhang, senelik 13.5'tan 9'a mi indiler?? nasil bu kadar cok indirim yaptilar? boyle buyuk bir pazarlik payi, herkese ayri fiyat vermeleri tuhaf geldi bana.Cevaplamak için Üye ol