Oto koltuğu için göğüs klipsi bulmak ???

Zelal_ soruyor: 10

Orjinal adı "car seat chest clips" olan, yavruların oto koltuğunda otururken kolları fırt diye dışarı  çıkarmalarını, böylece 5 nokta olan emniyet kemerini hooop diye 3 noktaya indirmelerini engelleyen klips... Bizimki oto koltuğuna oturduktan kısa bir süre sonra kolları kemerden çıkartıyor ve sağa, sola ve haliyle öne doğru eğiliyor... Şurada bir örneği var... Bu klipslerden Türkiye'de var mıdır, duyan gören, alan kullanan var mıdır? İşe yarar mıdır? Almaya değer midir?

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet bence de evrensel olması iyi olur. Sanırım hepimizinkine uyar.


osman

Koltuğumuzun marka-modeli Besafe-x2. Sunshinekids doğru bir seçim gibi... Hangi kente geleceksiniz?


sedavesila

Biz ilk 2 hafta tatil yapmak amaciyla Ege-Akdeniz'de olacagiz. Sonra Ankara. Ankara'ya gelince adreslerinize postalarim diye dusunuyorum.


mira_ra

bence  maxi cosi  tobi çok iyi... klipesede  gerek  yok  zaten   ben bile   zor  açıyorum  tek elle... dayanıklılık  testlerinden de geçmiş ben  tavsiye ederim. biraz pahalı ama  3 - 4 yaşına  kadar  kullanıcaını düşünürsek  değer.


osman

Seda hanım tekrar teşekkür ederiz. Biz de Ankara'dayız. Sizi yormayız. Sanırım aynı yaşta olan Sıla ve Tan da tanışırlar. Şimdiden hoşgeldiniz.Aysegul_Yagmur_Irmak

Mirasedef sorun zaten kemerin açılması değil, çocuklarımızın kemerllerini omuzlarından sıyırmaları. Tobiyi isofixsiz diye almamıştık sonra da Damla'dan geriye dönük oto koltuğu konusunu öğrendik.
Bizdeki Besafe Combi iZi X3 isofixli.


sedavesila

Osman, harika olur, tanissinlar tabii ki. Kontak bilgilerimizi paylasiriz.


mirasedef, bizde de maxi cosi convertible araba koltugundan var. Ve de gogus klipsi var. Ayni marka sattiklari ulkedeki kanunlara gore urun cikartiyor. Hangisinin cocuklarimiz icin uygun olduguna bizler karar veriyoruz. Eger siz memnunsaniz sorun yok :)


sedavesila

Nurturia patronu sensin Basakcim, sen ne dersen oyle yapariz :) Herkesle tanismak harika olur.Zelal_

Ege-Akdeniz kısmı Çeşme'yi içeriyor mu acabaaa :)


sedavesila

zeropoint, hayir icermiyor maalesef :( Gumuldur'de olacagiz. Cok da kalabaligiz, bir yerden bir yere gitmeyi gozumuz yemiyor. Yiyip icip dinlenmek niyetindeyiz...Ama siz bizim tarafa gelirseniz, haberleselim :)Cevaplamak için Üye ol