9 aylık bebek ek gıda ??

bnycan soruyor: 2

9 aylık( anne sütüde alan) bebeklerinize ek gıdayı ne kadar ve nasıl veriyorsunuz. kaç öğün yiyorlar? hala püre halinde mi yoksa daha farklı bir şekildemi veriyorsunuz ..

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sPetek

Bende benim bebeğime sabah kahvaltıda bir yumurta sarısı, biraz peynir ve biraz pekmez veriyorum ekmek içi ile beraber fakat ayrı ayrı lokmalar şeklinde veriyorum, öyle bulamaç şeklinde karıştırmıyorum hepsini.

Sonra öğlen vakti sebzelerden (bazen meyvede eklediğim oluyor) yaptığım çorbayı yediriyorum. İçinde yok yok... yani evde ne varsa; patates havuç kabak yerelması ıspanak kereviz et/tavuk bulgur/pirinç sarımsak soğan vs.. bunları haşlıyorum ve patates püre ezmesi ile eziyorum yani pütürlü olarak yarım kase ila bir kase arası yediriyorum. Kendisi zaten belli ediyor ne kadar yemek istediğini.

Sonra biraz oynuyor peşine ya yoğurt veriyorum ya da meyve (cam rendede rendelenmiş halde). Meyve vermişsem akşama doğru yoğurt, yoğurt vermişsem akşama doğru meyve veriyorum.

Akşam vakti babası geldiğinde akşam yemeğini yerken o da bizimle beraber birşeyler atıştırıyor. Ona gene biraz kendi sebze çorbasından veriyorm birazda bizim yediklerimizden uygun olanları veriyoruz.

Ben rondo hiç kullanmıyorum ve mümkün mertebe hep pütürlü veya lokmalar şeklinde yediriyorum.

Tabi tüm bu yediklerinin arasında kesinlikle uzun süreli olmasa da beni emiyor.... Zaten hemen anlıyor insan ben mama dediğim vakit kendisi belli ediyor meme istediğini nazlanıyor sızlanıyr çırpınıyor bana gelmek için.. Yani ne zaman yemesi/emmesi gerektiğine senden ziyade bebeğin karar veriyor zaten :)


bnycan

bazen benim oğluşum hiç yemek yemek istemiyor ağzında dakikalarca tutuyor. sadece anne sütü emiyor o zamanlarda. sizde de bu problem varmıCevaplamak için Üye ol