Araba koltugu

banucanozkan soruyor: 3

Merhaba,
5 aylık kızım bir kızım var. Bebek arabası chicco trio for me almıstık, arabada chicco'nun ana kucagını kullanıyoruz, ancak kızım artık ana kucagına sıgmamaya basladı. Araba koltuklarına biraz goz gezdirdim; ancak isin icinden cıkmak zor. cok farklı kilo araliklari icin cok farkli urunler var. araba koltugu alırken neleri goz onunde bulundurmalı? uzun sureli kullanabilecegim bir urun almak isterim. Onerileriniz ne olur?
tesekkurler

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


tweety0555

super bır konu olmus bende merak edıyordum ayrıca benım ıcın ucuzluuda onemlı...ıkıncı elde olabılır benım ıcın...


Aycadk

ben de şu an aynı arayıştayım, bana göre biraz yüksek olup bizim kızın etrafı görebilmesi özellikle uzun seyahatlerde elzem.  Geçenlerde Mothercare'da(Palladium) mağaza yetkilisinin başka bir anne-babaya bilgi verirken ben de kulak abarttım; yetkili güvenlik açısından ben olsam ya MaxiCosi ya da Römer seçerdim dedi. Biz de seçimimizi bu ikisinden birinden yana kullanacağız muhtemelen.  


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz chicco ct0.2'nin anakucağını 13-14 ay kullandık. Hem de oğlum öyle zayıf bir bebek değil. Yalnız montla yatırmayın, montunu çıkarıp üstüne battaniye örtebilirsiniz. Bence 5 ay küçülmesi için çok erken. Acele etmeyin derim. Anakucağı yatış pozisyonu ve kalıbından dolayı en az 8-9 ay kullanılmalı bence.

Grup 1 yani 1-4 yaş arası kullanılan oto koltuklarında da geriye dönük oto koltukları 5 kat daha güvenli. BeSafe markasını tavsiye ederim. Burada BeSafe kullanan anne oldukça fazla. Grup bile var, geriye dönük oto koltukları diye. İnceleyin, araştırın, siz de en güvenlisini alın. 1 aydır BeSafe X3 isofixli geriye dönük oto koltuğu kullanıyoruz. :)Cevaplamak için Üye ol