şiddet uygulayan bakıcıya maaş vermeli mi

baisy soruyor: 10

merhaba, 

bakıcımızla 6 nisan itibariyle çalışmaya başladık, 13 nisanda da ben işe başladım, daha önce ayarladığım bakıcı bizi yarı yolda bıraktığı için çok tanımadan ve açıkçası güvenmediğim halde başka alternatifimiz olmadığı için bu hanımla anlaştık. benim evde olduğum hafta içerisinde de ev işleriyle meşgul olup çocuklarla pek ilgilenmiyordu, siz evdesiniz diye böyle diyordu. ilk günden itibaren içime sinmedi. keşke ilk günden kamera sistemi kursaymışız. önce evdeki yiyecekler hızla tükeniyordu 1 kilo muzun bir günde bitmesi gibi, sonrasında yine bu tarz şüphe ve gözlemlerimiz oldu. 4 yaşında oğlum, 22 aylık kızım var. oğlum ona nasıl davrandığını sorduğumuzda pek düzgün cevap vermiyordu, ta ki düne kadar, dün kardeşinin koltuktan başı üstüne düştüğünü bakıcının da gelip tokat attığını anlattı, eşim hemen arayıp siz kızımı dövüyor musunuz diye sorduğunda inkar bile etmeden ne zaman diye sormuş:( sonrasında inkar etmeye kalktıysa da elimizde kamera görüntüsü var deyince bezini değiştirirken filan demiş eşim de yanıtlamasına izin vermeden benim 22 aylık 9 kilocuk kızıma nasıl kıyarsın bi daha sakın gelme demiş. uyutmaya çalışırken de dövüyormuş sanırım çünkü kızım asla yatağına yatmak istemiyor yatağa koyunca çığlık çığlığa ağlıyor. neyse akşam saatlerinde bu kadın paramı güvenliğe bırakın ben gelip alırım diye mesaj çekti, ben de eşim polise verecekti zor tuttum, ne parasından bahsediyorsun dedim. peki o zaman canınız sağolsun çok ihtiyacım vardı ondan diye cevap yazdı. ben yine de vermeli miydik diye düşünsem de eşim bu konuda çok katı, kızımızı dövdü diye üstüne para mı vereceğiz diyor. haklı da, bir doktor hastasını dövse işten atıldığı gibi bir de tazminat öder öyle değil mi, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


kedilerinannesi

bence vermeyin okadar ihtiyacı olan insan eşşek gibi çalışır parasını hak eder.

Allah büyük iki cihanda da çocuklarınızın eli onun yakasında olsun inşallah


chroma

Çok geçmiş olsun :( Çok üzüldüm okuyunca. Kesinlikle vermeyin para filan o kadına. Eşiniz çok haklı. Hatta mümkünse takipçisi olun kadının, bakıcılık felan yapamaya kalkışmasın başkalarının çocuklarına. Başka bir iş bulsun kendisine.


gulsah_ata_mete

Sakin vermeyin.. Vicdaninizda rahat olsun. Siz isini yapmamis birinin emegine kiyamazken, o sizin yavrunuza kiymis..

Icim sizladi yaaa.. Minicik bebege nasil kiymis.. Benim oglumada 2 sene bakici bakti.. Simdi yine ufak olanida bakiciya birakacagim.. Insanlara guvenmek istiyorum.. Bu lanet dunyanin civisi cikmamis olsun istiyorum.. Cocuklar bebekler uzulmesin aglamasin istiyorum..

Keske ugrasabilseydinizde polise verebilseydiniz.. Siciline isleseydi. Baska annelerin ici yanmasiydi..

Gecmis olsun tekrar..


baisy

elimizde kamera görüntüsü olsa polise kesin verirdik ama yok, fakat kadın daha bilmediğimiz her ne yaptıysa hiç hakkını aramadı, itiraz etmedi, yapmadım demedi bile... fakat bize aracı olan hanımı aradık bir daha bebek bakıcılığı yapmasın uyarın çevredekileri dedik. umarım bir daha kimsenin bebeğine bakmaz


sumeyye

cok gecmıs olsun. Allah ıyılerle karsılastırsın cocuklarımızı. bence de kesınlıkle vermeyın.AlaraZ

Merhabalar

Paylasiminizi okuyunca hem cok uzuldum hemde cok ofklendim. Caninizi emanet ettiginiz kadin diyesim gelmiyor ya;cocuguma birde vuracak ustunede ben para verecegim. Yok oyle , polise basvurun lutfen baska ailelerinde cani yanmasin.

Bulundugum ulkede bakicilarla ilgili haberleri okudukca , Turkiye de boyle sey olmaz diye kendimi avutuyordum

Allah korumus meleklerinizi,daha aci bir durum olmadan yakalamisiniz. Ya sadece vurmakla yetinmeseydi , birde bunu ele alin.Baska birine nasil guvenecek kuzular ,anne baba evde yokken.

Cok cok buyuk gecmis olsun.


ozlemanne

cok üzüldüm okuduğumda :( neden eşini durdurdun tabiki polise şikayet etsin :( pislik yaa sinirlerim tepeme cıktı

kesinlikle para falan vermeyin allah cezasını versin böyle insan müsfettelerininferhunde79

Küçücük savunmasız bir yavrucuğa bunu yapabilen bir kadın için lütfen vicdan yapmayın, rahat olun. Tek kuruşunuzu bile hak etmiyor o kadın. Bence de sizden sonrası için bir süre takipte kalın ki sizin gibi başkalarına da bunu yaşatmasın. 

Çok geçmiş olsun.berlindenbirseda

Valla elim ayağım titredi okurken, çok geçmiş olsun. Hangi yüzle para istemiş acaba, bence de vermeyin ve vicdanınız rahat olsun, daha beterini hak ederken bu kadarı ile olayı kapattığınıza şükretsin.


curlygreen

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun, en azından kısa zaman da fark etmişsiniz durumu ben olsam para falan vermem madem çok ihtiyacı var doğru dürüst yapsaydı işini ya da sabrı yoksa hiç bebek bakıcılığı yapmasaydı.  Bunları duydukca sinirlerim zıplıyor nasıl kıyıyorlar küçücük çocuklara aklım almıyor. Tekrar geçmiş olsun bence peşini bırakmayın ki başkalarını da aldatmasın.Cevaplamak için Üye ol