yine aynı sorun iştahsızlık:(

cagandoruk soruyor: 6

merhaba arkadaşlar.daha önce cok konuşulan bı sorun bılıyorum:(ama oğlum dun bır yaşına gırdı ve bugun sağlık ocağına hem aşı hemde kontrole gıttık.gecen ay 8.800 olan oğlum buay 100 gr alıp 1 cm uzamış.evet iştahsız bı bebek ama hıc bu kadar az almamıstı.ne yaptıysam olmuyo bu ay ıyı beslendı sanmıstım ama görünurde bısey yok.daha oncekı onerılerden ben bunu yaptım ıyı geldı dıyen varmı nolur cok canım sıkılıyo.yıne asıya gelen baska bebek 12.600 gr 84 cm maşallah.kıyaslamamak lazım bılıyorum ama elımde değil depresyona gırıcem.nolur önerılerınızı beklıyorum

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


duzuncar

Merhaba, 

Oğlumun 1 yaş kontrolünde doktorun ilk söylediği şey olmuştu; artık eskisi gibi kilo almasını beklememek. 1 yaşında 10 kilo olan bebeğin 2 yaşında 11 kilo olması beklenirmiş, yani ayda 100 gram çok normal. Birde özellikle bazı günler iştahsız, bazı günler iştahlı olacağını, yemek için kesinlikle zorlamamak gerektiğini söylemişti. 
Eğer ufaklığın keyfi yerinde, boyu kilosu gözüne normal geliyorsa hiç kendini üzme. 
Selamlar, 


cagandoruk

duzuncar teşekkur ederım evet zorlamamam lazım allah yardımcımız olsun hepımızın napalım her cocuk farklı :)


dennis

duzunacar'a aynen katılıyorum ve Carlos Gonzales'in "Çocuğum Yemek Yemiyor" kitabını okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Kitap çocukların besleneme-kilo alma olayını çok güzel açıklıyor ve bir yaşında tüm çocukların iştahının kapanacağını (annelere göre) ve bunun çok normal olduğunu söylüyor. Çok kalın bir kitap değil; ben iki günde bitirdim ve sizin gibi depresyona girmek üzereyken bu kitap sayesinde son anda sıyırdım. Lütfen okuyun, hem size hem de oğlunuza çok iyi gelecek.
sağlıklı günler dileğiyle...


cagandoruk

böyle önerilere ihtiyacım var doğrusu dennis.teşeur ederım kısa zamanda temın etmem lazım galıba


emp

yine aynı sorun ve ben yine aynı bildiklerimi tekrarlamak istiyorum. çünkü biz çok mağdur olduk. tüm annelik sezilerim birşeylerin ters gittiğini söylerken, çevremdekiler büyür gider, takma kafana dedi. ama öyle değil işte..idrar yolu enfeksiyonu diye sinsi bir hastalık var.daha çok kız bebeklerde görülüyor. iştahsızlık oluyor, yese bile kilo alamıyor. mutlaka tam idrar tahlili ve kültürü yaptırın.


Taita

benim kızım 2 yaşında ve 12 kilo daha yeni olduk.. hiç ama hiç kıyaslama yapmayın derim. yesin de zayıf olsun. yeter ki yesin..Cevaplamak için Üye ol