9 aylık bebek babası

berdemli soruyor: 6

Merhaba;
Bu sitede ilk sorum. Soru ve cevapları da araştırmaya vakit bulamadım. O nedenle cevaplayan olursa çok sevinirim. Benim sorunum şu; oğlumuz Ege ile yeterince ilgilendiğimi sanıyorum. Bunu yanlızca kendim düşünmüyorum, eşimde arkadaşlarımda katılıyorlar bu düşünceye. ancak son bir kaç gündür Ege eve geldiğimde eskisi kadar beni istemez oldu. Özellikle uykudan uyandığında bana sarılmaya bayılırdı artık ittiriyor. Neden olabilir? Evden sabah 07:00' de uyanmadan çıkıyorum. Eve döndüğümde 19:00 oluyor ve uyuyor oluyor. Az gördüğüm için olabilir mi? Eşimin böyle bir sıkıntısı yok. Onun işe gidiş geliş saatleri benden daha rahat. Bunun dışında aklıma bir olasılık gelmiyor. 
Ne dersiniz?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Burcu

berdemli merhaba,
öncelikle eminim geçici bir süreçtir bu..ve evet sizi fazla göremediği,sizinle daha fazla vakit geçirmek istediği için tepkisini bu şekilde gösteriyor olabilir.bana kalırsa onun yapmaktan en çok keyif aldığı şey neyse beraber yapmaya gayret gösterin..
sevgiler..


YesilAnne

berdemli,

işte olduğunuz zamanlarda bebeğinizle ilgilenen bakıcı, anane, babanne vs. 'e günlük uyku düzenini bir saat geçe kaydırmasını rica edebilir ve siz geldiğinizde bebeğinizle bir saat vakit geçirip, onu siz uyutabilirsiniz belki. 20.00- 20.30 bence uyuması için gayet ideal bir saat olabilir.


babu

9 ay civari bebeklerin anneye cok duskunlesme donemiymis, onla ilgili de olabilir. bizde konu oyun olunca babaya sevgi gosterileri falan aynen devam ama uyutma vb faaliyetleri benden istiyor, eskiden gece uyandiginda bazen esim uyuturdu, simdi yikiyor ortaligi.   


berdemli

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Gerçekten faydalı oldu. 


selencem

Berdemli, durumunuz duzeldi mi? Ben anneyim ama cok calisiyorum. Esim evde calisiyor. Benim kucagimdayken baba, hala veya ablaya gitmek icin beni resmen itiyor. Sinir bozuklugum hat safhada...


berdemli

Selencat merhaba;


Durum düzeldi. Bu yazılar sonrası biraz kitap araştırması birazda doktor danışması sonrası aslında problemin çok çalışmak değil, yeterince kaliteli zaman geçirmemek olduğunu anladım. Bu bilgi ile birlikte 2 hafta boyunca işten geldiğimde televizyonu kapattım ve mutlaka yarım saat onunla oyun oynadım yada vakit harcadım ve sorun gerçekten düzeldi. İşlerim şimdi yine yoğun ama eve geldiğimde 10 dk 15 dk dışarı çıkarıp onunla birlikte yürüyorum, olabildiğince (bazen gerçekten fena halde yorgun oluyorum.) onunla konuşuyorum vs... Şu anda sorunumuz yok. Ha, eşime sarıldığımda aramıza giriyor ve onun kucağına gitmek istiyor vs ama bunlarda normal. Zaten muhtemelen oidipus dönemine girmiştir o nedenle de anne ağırlık kazanmaya başladı (yaklaşık 2-3 aydır böyle). Ancak bunlar normal şeyler. Yukarıda bahsettiğim çözüm gerçekten işe yaradı. 
Deneyin faydasını göreceğinize eminim.Cevaplamak için Üye ol