Bebeğinde İnek sütü alerjisi olan anneler yardım lütfen

selmak soruyor: 10

Merhabalar

Oğluma inek sütü alerjisi tanısı kondu. Fakat menülerini düzenlemekte zorlanıyorum. Doktorumuz alamadığı süt ve ürünleri için Günde en az iki kez neocate mama vermemizi istedi. Kahvaltıda milupanın 8 tahıllı ballı maması ile neocate'i karıştırıyorum.( yumurtasını ayrı yediriyorum) öğlede çorba ikindide yoğurt yiyemediği içn meyve veriyorum ve akşam öğünlerinde  de ülkerin prinçli maması ile neocate'i karıştırarak muhallebi yapıyorum. Aralarda da hep meme emiyor.  Sizler çocuklarınızın menülerini nasıl düzenliyorsunuz.  Fikirlerimizi paylaşmak ve birbirimize yardım etmek adına bu başlığı açmak istedim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


53 Cevap


ASLIMERT

benim oğlumdada süt alerjisi var. biberondan sürekli su içiyor neocate i kabul ettiremedim biberondan verebileceğim tadı güzel ve tabiki besleyici mama önerileriniz varmı?


orkanural

süt alerjisi varsa neocate mamaya alternatif mamaların tadınıda beğenmeyebilir.Neocate mamanın içine starbuckstan saf vanilya sıvısı alıp  damlatan arkadaşlar var o şekilde tadı daha güzel oluyormuş umarım işine yarar.


orkanural

süt alerjisi varsa neocate mamaya alternatif mamaların tadınıda beğenmeyebilir.Neocate mamanın içine starbuckstan saf vanilya sıvısı alıp  damlatan arkadaşlar var o şekilde tadı daha güzel oluyormuş umarım işine yarar.


nesejoy

Aslimert Neocate bircokm cocugun reddetigi bir mama, aptamilin 7 tahilli balli gibi lezzetli kasik mamalari var. biberondan degil de o sekilde karistirarak yedirmeyi denesen?


nesejoy

burada fark ettim ki Sut alerjisinden muzdarip cok bebek var. bunun icin bir grup kurdumisterseniz bundan sonra burada tartisalim. daha sonra gelismeleri de yazariz hem daha sonra geriye donuk bulmamiz da kolay olurASLIMERT

benim dr umda starbucks vanilya şurubunu tavsiye etti ama oda işe yaramadı.biberon istememin sebebi mert biberonsuz uyumuyor ne yaptıysam başaramadım sürekli su içiyor , açıkçası su yerine alternatifler arıyorum.


nesejoy

ece de uyumadan once mutlaka biberon istiyor ben de su veriyorum. gece beslenmelerini kestigimizdne beri uyumadan once de yiyecek birsey vermyoruz. gunduz kasik mamasi seklinde versen gece de su ile uyusa ?


ASLIMERT

o zaman ben endişelenmeyim artık. çünkü sürekli su içiyor olması açıkçası beni rahatsız ediyordu. yemek yemesinde bir problem yok kalsiyum dışındaki herşeyi yemeklerde alıyor nasıl olsa , kalsiyum ihtiyacınıda kalsiyum  tabletlerle karşılıyoruz suyunun içine atıp. umarım bütün bebeklerin alerjisi en kısa zamanda geçer. 

Teşekkür ederim nesejoy :)  izgi

arkadaşlar,bizim doktorumuz alerji testini şöyle yaptı.sırtına çeşitli besinleri iğnelerle toplu halde enjekte etti daha sonra 20 dk bekledik ve vücudunda kızarıklık olup olmadığına baktı,daha sonra inek sütüne alerjisi var dedi.yani daha önce vücudunda dışkısında vs herhangi bir belirtimiz olmamıştı.(sizin nasıl oldu?kanda bakıldı demişsiniz.)yalnızca anne sütünü istememeye başlamıştı.hala çok zor ve az emzirebiliyorum maalesef:(senin yediğin bir şeyi istemiyordur bu yüzden reddediyordur dedi ve test yapılmasını önerdi.yazdıklarınızı okuyunca kafam iyice karıştı.inek sütüne alerjisi olanların keçi sütüne de alerjisi olabilir demişsiniz ama doktorumuz keçi sütü bazlı mama önerdi(golden goat)ne bileyim işte,okuyorum araştırıyorum.kafam karışıyor.gittiğimiz doktor prof. ama tedirginlik uyandırıyor bunlar bende.


nesejoy

bizde gaz olarak belirti gosterdi, hala suregelen bir gaz problemi var. sindiremiyor ve gaz oluyor.Cevaplamak için Üye ol