Bebeğinde İnek sütü alerjisi olan anneler yardım lütfen

selmak soruyor: 3

Merhabalar

Oğluma inek sütü alerjisi tanısı kondu. Fakat menülerini düzenlemekte zorlanıyorum. Doktorumuz alamadığı süt ve ürünleri için Günde en az iki kez neocate mama vermemizi istedi. Kahvaltıda milupanın 8 tahıllı ballı maması ile neocate'i karıştırıyorum.( yumurtasını ayrı yediriyorum) öğlede çorba ikindide yoğurt yiyemediği içn meyve veriyorum ve akşam öğünlerinde  de ülkerin prinçli maması ile neocate'i karıştırarak muhallebi yapıyorum. Aralarda da hep meme emiyor.  Sizler çocuklarınızın menülerini nasıl düzenliyorsunuz.  Fikirlerimizi paylaşmak ve birbirimize yardım etmek adına bu başlığı açmak istedim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruyu cevapla


53 Cevap


nursell_im

umarım emeklerimiz boşe gitmez ve bunlar geçici durumlar olur..Allah beterinden de korusun tabi.. Alerjik reaksiyonlar genetikmiş genelde ben şimdi fark ediyorum benim eşimde de var hapşırık,burun tıkanması ve domates sonrası kasınma acaba bebeğimde de aynısı mı olucak:( benim kafamı bu aralar bide burun tıkanıklığı karıştırıyor.inek sütü alerjisi solunum  yollarını etkilermi acaba...yada direk alerji doktoruna teste mi götürsem...??

bu arada çok açıklayıcı olmuş çok teşekkür ederim badem süt yapmak ! :) hiç aklıma gelmezdi değişik deneyimlere çeşitlere şu an ihtiyacım vardı..soya da yasak bize ama bademi mutlaka deniycem..

Gerçekten burdaki tüm annelere sabır diliyorum, çeken bilir bazen babalar bile anlayamıyor yaşadığımız zorluğu..

Geçmiş olsun hepimize.....


azvodka

Pregomin AS İHTİYACI OLAN ARKADAŞLARA ÜCRETSİZ GÖNDEREBİLİRİM.05072781778


serfigen

merhabalar bebeğim 5.5 aylık ek gıdaya başlayailirsiniz dediler sütüm geldiği için gece sadece biraz tok tutsun diye kaşık maması aldım aptamil sütlü tahıllı fakat cocugun heryeri kızardı kabardı test yaptırdık  süt ve süt ürünlerine alrjisi çıktı neocate verildi sütümün yetersişz geldiği yerde vericem ne kadar sürüyor bende inanılmaz süt v e süt ürünleri tüketen biriyim
Cevaplamak için Üye ol