2 yaş uyumayı reddetme

Pinaro soruyor: 10

arkadaşlar bir konuda yardımınızı rica ediyorum.2 yaşındaki kızım gecede gündüzde uyumayı reddetmeye başladı.loş ışık var yanında duruyorum faydasız.Uyku geldi diyor yatagına götürüyorum daha ışıgı kapatmadan yada daha odasına gidemeden yaygarayı koparıyor.Kendi kendine uyuyordu ancak ben uyuyana kadar odasında koltukta oturuyordum.ama bir görseniz kendini parçalarcasına aglıyor ordan oraya atıyor kendini aglaya aglaya gündüz uyumazsa tabi akşam 10 civarı sızıyor artık ter içinde kalarak..ben bu arada sakin sakin kızım yanındayım hadi benimde uykum geldi bende burda uyuyacagım falan diyorum.Bu arada kızım emzik emiyordu 3 hafta kadar önce emzikle vedalaştık.Ondan olabilir mi?ama kesinlikle emzigi istemedi.Ucunu kestim pis olmuş dedi ve bir daha istemedi..gündüz kesinlikle uyutamıyorum..sabrım tükendi fikirlerinizi bekliyorum..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Pinaro

Arkadaşlar birde 2 gündür ıvır zıvır ve süt dışında birşey yemek istemiyor..


tarantababu

dişleri tammı diş çıkarıyor olabilir mi, ya da bir rahatsızlık emaresi göteriyor mu bu aralar?, korktuğu bir şey olabilir mi kabus görmek vb.. çalışıyorsanız ilgi istiyor olabilir mi? ortamda değişen bir şey onu rahatsız ediyor olabilri mi bilemedim şimdi, bebeğinizi en iyi siz tanıyorsunuz canını sıkan bişeyler olduğu kesin ama ne....


arseli

1 ay bizde aynı sıkıntıyı yaşadık..Şu aralar gece uykusu düzene girdi..Gündüz uykularında hala biraz problem var..Hafta içi kreşte uyuduğu için pek sorun olmuyor.Gece için ben şöyle bişey yaptım..Hadi odamıza oyun oynamaya gidelim diyorum.Işığı kapatıp biraz video izliyoruz..Fış fış kayıkçı oynuyoruz..Sonra yanına yatıyorum beraber şarkı söylüyoruz..Sonra benim çok uykum geldi hadi uyuyalım diyorum.Bana sarılıp yatıyor.Her akşam aynı düzen..Biraz geç dalıyor uykuya ama sorunsuz uyuyor..


Pinaro

tarantababu..odasından yada yatagından korkmadıgına eminim çünkü uyku zamanı hariç sürekli odada vede yatagında oynuyoruz.odasında özellkle bir degişiklik yapmıyorum yadırgamasın diye..rüya görüyor arasıra..ama tekrar uyuyor..çalışmıyorumda sürekli beraberiz...başka ne olabilir sence..?
arseli..bizde video izlemeyi yapıyoruz ama bizimki vazgeçmiyor 1 saat onu aç bunu aç hadi kapatalım uyuyalım diyince kıyamet kopuyor..yaşla mı ilgili diyosun..2 yaş krizimi bu şimdi sence?öglen kreşte nasıl uyuyormuş bizimki gitmiyor kreşe henüz..


HANCAN

bana da diş gibi geldi. son azılar epey hırpalıyor, yememe uyumama vb garip huysuzluklarla beraber seyrediyor ve tam düzeldi derken birkaç hafta tekrar ediyor. bizde öyle seyretti. nesi var bunun diye anlamaya çalışırken biraz düzelip sonra aniden geri geldi. sonradan anladık ki azı dişlerini çıkarma derdindeymiş. yapması zor, biliyorum ama sabretmek en mantıklı çözüm gibi.. kolaylıklar diliyorum.arseli

2 yaş tam bir sabır sınaması olacak gibi..Sabretmekten başka pek bir yol yok sanırım :)


sappho

Sevgili Pinaro, bu yaşta neyi reddetmiyorlar ki...emziksiz uyuması için 3 hafta iyi bir süre. Bence onu aramıyordur.Farklı yöntemler deneseniz uyur aslında da,herkesin kolay kolay başaramadığı bir yönteme zaten alıştırmıssınız, ne güzel... "Sabredin, denemeyin farklı bir yol "derim. 


majestik

pinaro çocuğunuzda son durum nedir? benim oğlumda emmeyi bıraktıktan sonra masal okuyarak kendi kendine uyuyordu fakat 3 haftadır uyku vakti gelmedi diye kıyameti koparıyor gecede aynı gündüzde aynı. bazen çok sorun çıkartmadan uyuyor ama bazen tam bir işkence oluyor. acaba bir geçiş dönemimi ? sizinki düzeldimi düzeldiyse bu sorun ne kadar sürdü?majestik

yediklerinde bi değişiklik yada hastalık yok çok şükür. ama havalar soğuduğundan beri fazla dışarı çıkamıyoruz tv izleme süresi istemeyerekte olsa uzadı.


Pinaro

Bizimki belli oranda düzeldi ama 1 aydan fazla surdu bu durum.Yıne geceleri uyanıyor.Ayakta sallatıyor bazen.Cevaplamak için Üye ol