Kreş alıştırma süreci hk yardım ltfn

Daphnes_Mum soruyor: 2

39 aylık kızımızın artık zamanı geldiğini düşünerek, ayrıca eşimle birlikte işlerimizden dolayı ebeveynlerimizden uzak bir şehir de yaşamaya başladığımız ve kızımızın bakımını üstlenebilecek bir büyümüğümüz artık kalmadığı için kreşe yazdırmaya karar verdik. 1 hafta kadar süren bir araştırma sürecinden sonra okulun fiziksel şartları, eğitimi, öğretmenleri, okula devam eden diğer çocukların durumları vs. gibi konulara da bakarak en sonunda Bahçeşehir Kolejine gönderme konusunda eşimle birlikte ortak bir karara vardık. Cuma günü eşim ve babaannemiz yarım gün kızımın yanındaydılar çoğu aktivite ve oyunda babaannesi sınıfta kızımın yanındaydı. O gün arkadaşları ile arası da iyiydi. PAzartesi günü tam gün okulda bulunduk ben ,eşim ve babaannemiz. Kızım sınıfta bizi daima yanında istiyordu oyunlara dalınca babaannemiz sınıftan ayrılıyor tabi kızım farkedip huzursuzluk yaratana kadar. Pazartesi gecesi hastalandık bu nedenle sadece yarım gün gittik okula, bugün de yine yarım gün şeklinde ama belki de rahatsılığından olsa gerek 2 gündür 5sn.bile ayrılmamış babaannesinin yanından. Bugün okuldan ayrılırken öğretmeniyle durumunu görüştük biraz. O da çocuk ağlayacak , siz ona görünmeden sınıftan çıkın biraz ağlar sonra alışır gördüğünüz tüm bu çocukların hepsi bu süreçten geçti, dedi. Eve gelince de konuyla ilgili biraz araştırma yapınca çocukla vedalaşmadan sınıftan kaçmak acaba kızımın psikolojik yönden kötü etkilenmesine, örselenmesine sebep olur mu? Ayrıca şu 3 gündür hiçbir psikolojik danışman da göremedim bizimle ilgilenen. Bahçeşehir gibi adı sanı tüm Türkiye çapında duyulmuş bir okul için kafamda soru işaretleri oluşmaya başladı. Ne derseniz ne yapmalıyım sizce dedikleri gibi nasıl olsa alışır deyip sınıftan habersizce çıkmalımıyım yoksa sabırla , anlayışla bu sürecin geçmesini beklemeliyim????

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Daphnes_Mum

Diğer çocukların arasında ver demiyoruz ki gizlice özel bir zaman yarat ver diyoruz. Diğer çocuklar farketmesin diye de hediye çantaya kaldırıyor daha sonra oynanmak tadı çıkarılmak üzere.


umutyigit

blog denememde günbegün kreşe başlama anılarımızı yazmıştım. fazlası ile de geyik çevirdim yalnız :) çok zor alışıyorlar, ama alışınca da çok seviyolar. pedagoglar kolay alışanı değil zor alışan çocuk isteriz diyorlar.

http://ikizaynasi.blogspot.com/2012/07/krese-baslama-uzerine-yaz-dizisi.html

 
Cevaplamak için Üye ol