4 aylık bebekte bağırarak uyanma

sehergil soruyor: 4

4 aylık bebeğim bazen çığlık çığlığa bağırarak uyanıyor kucağa alınca rahatlayıp susuyor. Genelde gündüz yapıyor, gece hiç yapmadı. Sebebi ne olabilir? Bakıcımız işe başladığından beri olmaya başladı. Bir de o dönemlerde apartmanda mantolama çalışmasından dolayı çok yüksek sesle matkap çalıştığı için gündüz uykusunu alamıyordu. Sebebi ne olabilir?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gultenozturk

bence artık anne babayı tanıdığı için bakıcınızı yabancılamış olabilir ,sesten korktuğu içinde yapabilir.umarım yakında düzelir.


ozdenin_oykusu

o dönemde benim kızımda da bu tip uyanmalar vardı.dr. ve bazı tecrübeli anneler diş sancılarına bağlamışlardı


senam

3-4 aylık bebeklerde mantra ağlaması diye birşey oluyor, uyku sırasında çığlık çığlığa bir ağlama ama uyanmıyorlar da yaklaşık 3-4 dk sürüyor ve bu süre sonunda kendiliğinden sakinleşiyorlar, Mantra ağlaması bebeğin kendi kendini sakinleştirmesi için, kortizol hormonunu vücuttan attığı bir ağlama, eğer gerçek neden buysa endişe edecek birşey yok..


sehergil

Cevaplarınız için teşekkürler. bu aralar çığlık çığlığa uayanmalar yok. İnşallah hormonlardandır. Bakıcımızın çocukla iletişimi benim gördüğüm kadarıyla çok iyi aslında. Benden daa çok konuşuyor, oynuyor. Oğlum da güzel güzel cevap veriyor. İşte çalışan anne olmanın zorlukları. Aklım hep onda.Cevaplamak için Üye ol