alerji geçtimi?

berkdemet soruyor: 5

alerjik bebek anneleri ve inşallah alerjiden kurtulmuş anneler alerjinin geçtiğini nasıl anlıyorsunuz? ya da nasıl anladınız

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Bella

Alerji geçenbir hastalık değildir.Büyük oğlum 3 yaşında alerjik astım 2 yaşında sona erdi ama hala  alerjik bünyesi var ilaç kullanıyoruz.Küçüğümde aynı


berkdemet

belli bir yaşta geçeceği mağlum cevabınızbeni üzdü ayrıca oğlumun alerjisi kakada kandı.bunun kalıcı olduğuna inanmıyorum .. sadece geçtiğini nasıl anladınız diye sormuştum.


wonderwoman

Sanirim bahsettiginiz alerji turu besin alerjisi. Bu tarz alerjiler minumum 1 maximum 3 yasinda geciyor. Oglumda sut alerjisi var 7 aylikken basladi, ek gidaya gecisten sonra yani. Halen devam ediyor. Ama buna uygun beslenme tarzina alistiginiz surece sorun olmuyor.


nadia

doktor kontrolunde 1 cay kasigindan baslayarak ve surekli arttirarak alerjen gidalari deniyorsunuz. eger tepki yoksa anliyorsunuz ki gecmis :) yoksa diyete devam.. bizimki 11 aylikken gecti.

bu arada besin alerjileri (findik, fistik haric) en gec 3 yas civarinda gecer. solunum alerjileri de ergenlikle birlikte gecmese de buyuk oranda hafifler.


ahc

benim bebeğim de de alerji var ve egzama oldu bebeği egzama olan var mi acabaCevaplamak için Üye ol