Gaz kabusumuz

karemelize soruyor: 5

17 günlük kızlarımdan birinde doğduğundan beri gazlı (ne çok aynı sorunu yaşayan varmış ) sapsimplex kullandık ama o da kabız yaptı :(( bitki çayı olarak ne ,ne kadar verebilirim acaba?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


nilbahar

Kızlar erken doğar. Erken doğduğu için midesi gelişmez. 4 aylıkken geçer.

D&R'da KOLİK CD'si var. Sancısı olduğunda dinletin lütfen. Asla ve asla 2 saatten önce emzirmeyin. Çünkü hazmedemedği için karnı ağrıyor. Beslersen kronik döndü olur.
Bir ne zaman beslediğini ve uyuttuğunun listesini tutmalısın. zaman çabuk geçer. Ve başlarda ne için ağladığını ayırt edemezsin.
En fazla 2 saat uyanık kalsın. Kolik sancısı yüzünden yorgun düşer, bu seferde uykusuzluktan ağlar. Kolik sancısı her gün aynı saatte başlar. 2 saat sürer Akşamlar ve/veya sabahları.
Çok ağlarsa yarım fitil atarasan 20 dak işe yarar. Beslemeden önce 1 çay kaşığı kaynatılmış kimyon suyu işe yarar. Muskat midesini bulandırır.
Gaz ilaçları günde 8 kez verilir ve 1 ay sonra işe yarar.
3 gün kabız olursa yarım bebek kansuk fitili yeterlidir.
İmza : İkiz dahil 3 çocuk annesi :))


urasbebek

dogumdan itibaren bebegim hep gazlıydı gaz için kan alındı idrar tahlili yapıldı temiz en son genel film çekildiğinde dadadam gaz... bebeginizin hiç bi saglık sorunu yok ama filmlerde gaz çok çıkmış ilaç taraftarı olmayan dr m bana papatya rezene ve anoson çayı iç içine içebilirsen bi kaşık kimyon koy dedi ben içtim sütten bebege geçti ve o aglama kırızlerimiz bitti  ilk oglumda hiç gaz sorunu yaşamadım ama ikinci oglum tam bi gazman :)) gazın bebegi bu kadar kötü yapabilecegini hiç düşünmezdim deneyin ben hiç gaz ilacı kullanmadım günde üç fincan rezene papatya ve anosonu karıştırıp demleyip içtim halada içiyorum şiddetle tavsiye ederim mutlaka deneyin hem sütünüzüde artırır .altı açık bırakın debelenirken çıkartıyo gaz masajı yapın (bacaklarını tutup karnına dogru hafifce bastırın sonra tek bacak sonra diger bacak daha sonra iki bacakla birlikte bastırın) karnının üzerine yatırın ama gözetimde tutun bogulma ihtimaline karşı .yediğiniz yemeklerin gaz yapmasına dikkat edin özellikle kola kahve tüketmeyin geçmiş olsun


ldeniz

biz de çook çektik gazdan. bize de en iyi biogaia gelmişti. hemen her şeyi denedik.. bi de acı elma yağını seyreltip, topuklarına ve karnına masaj yapmıştık, en kriz anlarında. o da bir nebze rahatlatmıştı. bu arada biogaia tipi ilaçları düzenli 15 gün kullanmak gerekiyor. etkisini öyle göstermeye başlıyor. aynı gün verim beklemeyin yani. bağırsak florasını düzenliyor o tip ilaçlar.


asl22

bizde gazdan bi ay çok çektik.sap simplex verdi dr. işe yaramadı acı elma yağı ile masaj iyi geldi.nurse harveys kullandım olmadı,bi şişe biogaia kullandık geçmedi.en sonunda bide metsil deniiim dedim :)))))) işe yaradı bi haftadır oğlum çok mutlu.forumlardan birinde okumuştum
hepsini deneyin çocuktan çocuğa farkeder yazıyodu.metsilde yaramasaydı zinco varmış onu denicektim.pes etmeyin doğruyu bulana kadar deneyin


ketrin

Bende gaz sorunumuz için biogaia damla kullanmıştım çok işe yaramıştı birde bir krem var mucize gibi rahatlatıyor adı; WIND SALBE N. bence dene pişman olmazsın.Bir prof önermişti bizede tamamen doğal.Cevaplamak için Üye ol