Kendi ayındaki cocuklarla oynamayı nasıl sevdirebilirim.

Aysegul_Mutlu soruyor: 4

Merhaba kızım 15 aylık abla ve abilerle oyun oynamaktan mutluluk duyup kendi ay gruplarıyla zaman geçirmesi hoşuna gitmiyor. Yaşıtlarıyla kaynaşabilsin diye kreşlerin oyun grubuna gittik fakat kızımdan daha çok oda ilgisini çekebilmek adına ben oyun grubuna katılmak zorunda kaldım. Onun kendi yaş gruplarıyla oynamasını sevebilmesi için ne yapmam doğru olur ve onlarla oynamayı ona nasıl sevdirebilirim.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


CokBilmis

Çok normal, tüm bebekler böyle.

Kendi yaş grubuyla ancak 2 yaşından sonra yavaş yavaş oynamaya başlayacak.

Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yok.


DoRuK_DiLeK

sanırım tüm bebekler böyle çünkü bizde de aynı durum var. hatta bizimki sadece erkek çocuklarla oynanak istiyor. abi abi diye koşuyo peşlerinden. ben bunu bir sorun olarak görmedim.


neretva

2 yaşından önce paralel oyun kuruyorlar, 2 yaşından sonra birlikte diye biliyorum ben. Yani normal. Şu anda yan yana ama ayrı oynar yaşıtlarıyla. Ayrıca sizin müdahil olmanızda bir sakınca yok. Yam tersi ilk başta paylaşmayı öğrenirken ona yol gösterebilirsiniz.


CokBilmis

0-2 yaş arası tek başına oyun devresi

2 yaşınd ayavaş yavaş paralel oyuna başlıyorlar.

3 yaşında ancak paralel oyuna geçiyorlar.

Birlikte oyun oynayabilme yaşları ise 3-5 yaş.

http://www.keyfimola.com/cocuk-gelisiminde-oyunun-yeri-ve-oyuncak-secimi.html

Bu yaşlarda paylaşmayı da öğretmemeniz daha doğru olur, çünkü zaten öğrenemez. Çünkü eğer öğrendiyse "Menimmmmm, menimmmm" diye bağırmaya başlamıştır bile. Bu dönemler dünyayı kendi etraflarında dönüyor zannediyorlar.

Henüz birlikte oynamak ve paylaşmak için çok küçükler.Cevaplamak için Üye ol