kusma

asell soruyor: 8

slm oglum 7aylik oldu kusmalari gecen ay tamamen bitmisti 2gundur yine kusmaya basladi emziriyorum sutu emdigi gibi kusuyo yedigi herseyi geri cikariyo neden olabirlir sizce?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


TATLI_CADI

idrar yolu enf,ishal başlangıcı,ağır boğaz enf., gastrit bulantı ve kusma yapar.reflüden de kusma olur fakat kusma geçtikten sonra tekrar başladıysa ve miktarı çoksa enfeksiyon olma ihtimali fazla..


aysesat

benim oğlum 10. ayna kadar ağzından burnundan fışkırtmalı kustu.emzirdikten sonra hepsini çıkarıyor diye düşünüp üzülürdüm.ama kilosu iyiydi hep.
yani kilosunda problem yoksa kusma bebeklerde normal karşılanıyor.
reflü tanısı konulamadı,sadece kusan bebek dendi.ve sonra birden kesildi
sizinde yakındır endişe etmeyin
sevgiler


dadido

Benim bebeğim 11 aylık . 6. ay ile 10. ay arası her öğününü düzenli kustu daha sonra izmirde bir doktora danıştık. Bana
porsiyonları 2/3'e indirmemi
kusarsa bir daha vermememi
sadece etli menüyü kusarsa bir dahaki öğün yine etli menüyü vermemi
yatarken kesinlikle bir şey vermemi
öğün aralarını 4 saatte bir olması gerektiğini
kustuğu için aç kalırsa bunu ona açıklamamı
ayrıca yemekle beraber su vermemi söyledi.
Son 3,5 haftadır nerdeyse hiç kusmadı. daha önce bir sürü ilaç kullandık onlar hiç işe yaramamıştı bu sistem daha çok işe yaradı. bu arada çalışıyorsanız sizin gideceğinizden korktuğu için stresstende kusabilirlermiş.
umarım yardımcı olur.


deryakilic

benim oğlum doğduktan 1 hafta sonra kusmaya başladı. emzirirken daha memede kusup emmeye devam ediyordu. ilk doktorumuz bebektir kusar dedi 6. aya kadar böyle sürdü ama bu kadar kusmaya rağmen normal kilo alımları devam etti.katı gılara 6. ayda geçti bu kez daha fazla kusmaya başladı ve bu dönemde de (bu ve başka nedenlerden de dolayı )doktorumuzu değiştirdik. bu arada oğlum kilo alımı da durmuştu. yeni doktorumuz reflü olduğunu ve ilaç tedavisi önerdi. bu sayede kusmalarımız azaldı , ancak tamamen 11-12. aylarda kesildi. son doktorumuzun bana söylediği şu ki : oğlunun da çok kusan bir bebek olduğunu ve o dönemlerde herhangi bir ilaç tedavisi olmadan geçirdiklerini ve oğlu 20 yaşına geldiğinde reflü tanısı koyulduğunu söyledi. ancak her bebek kusuyor eskilerin de dediği gibi fazlasını çıkarıyorlar. ancak aşırı ise sanırım önlem almakta fayda var. ilaçlar oğluma faydalı oldu çünkü 6 ayımız çok zor geçti. ben de yemekten hemen sonra yatırmıyordum , oturur dik pozisyonda biraz tutuyordum az da olsa faydası oluyordu.
sevgilerasell

bende ogluma 5.aydan itibaren motilium surubu veriyodum bir ay tamamen kesildi ama bu birkac haftadir yine kusmaya basladi ve 3 aydir hic kilo almiyo


dadido

biz motilium zantac ve gaviston beraber kullandık banamısın demedin ama porsiyonları küçültmek acayip işe yaradı :)


asell

bizde porsiyonlari azalttik ise yaramaya basladi sanirim


dadido

öğün aralarını da 4 saate çıkarmanı öneririm bir nevi diet uygulaması :)


Cevaplamak için Üye ol