biberonları nasıl sterilize ediyorsunuz?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


idilseda

Henüz hiç sterilizatör kullanmadım, bu konuda bilgim yok.Biberonları kaynatmıyorum, kaynamış suyu üstüne dökerek 10-15 dakika bekletiyorum.Bildiğim kadarıyla artık kaynatmak yerine bunu öneriyor doktorlar.Yıkama işlemini de arap sabunuyla yapıyorum, bu sabunun daha doğal olduğunu varsayarak ama bu konuda netten bişeyler okudum kafam karıştı.Bu yüzden sodasan  bulaşık deterjanı veya başka organik bir şey almayı düşünüyorum. Benim de kafamı kurcalayan bi konu, cevapları bende merak ediyorum, kolay gelsin.


sevfurkereym

ben hep cam biberon kullandım.yıkarken sıcak çeşme suyuyla yıkardım.bulaşık makinesindede rahatlıkla kullanabildim.çünkü 2-3 cam biberon oluyo dönüşümlü kullanıyodum oğlumda.


jildando

her kullanımdan sonra sterlize ediyoruz. Kullandıktan sonra deterjanla yıkayıp, frosch kullanıyorum ben, sonra da sterilizasyon makinesine koyuyordum. İlk 6 ay kullandım, sonra sadece sıcak su ve deterjanla yıkamaya devam ettim.


perihan

Beyaz sabun ve süngerle yıkayıp sterilizatörde her seferinde steril ediyorum. Zaten herşeyi ağzına sokup gereğinden de fazla mikrop alıyor. Süt ve mama çok kolay bakteri üretebilen gıdalar, buradan alacağı mikrop eksik kalsın.Cevaplamak için Üye ol