Tualet problemi

Zumrut_Mert soruyor: 7

Merhabalar. Oğlum 2, 5 yaş ve biraydir kaka problemin yaşıyorus.kakasini yapmamak icin elinden gelenini yapiyor ve ter icende kalyor mecbur kucağma alarak zorlayarak yaptırdığım oldu. Kabız desem deil şurup icdik prebiotik toz kullandik hicbir faydası olmadı ama kakasindanda belli Kabız olmadığı. Ne yapabilirim benzer durumla karşılasan arkadaşlar varsa tecrubelernizle paylaşirsaniz cok sevinirim teşekkür ler.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


senemsevval

merhaba ; kakasını kabız olduğu için değil tuvalet korkusundan yapmıyordur.bende eğitim sürecindeyim.kakasını tuvalete yapmıyor ama alıştırma kilotuna yapıyor.zorlayarak yaptırman pek iyi bisey değil.ileride psikolojik sorunlar yaratabilir.


egokce

zaten saorun olmuş belliki bi uzmana danışın isterseniz bu tuvalet eğityimimyle ilgili burada çok soru ve çok yanlış var nedense aileler zorluyor neden kendi gelişimine bırakmıyosunuz bezli 3.5 yaşında çocukta var demek hazır diil


Zumrut_Mert

Senemseval.merhabalar ilginiz icin saolun.benim cocuk beze bile yapmiyor tutyor baya eskiden hic ikinmiyodu bile kaka yaptığını kokudan anlardik ama tualet eğitimden gecdim beze yapsada razıyım.


Zumrut_Mert

Egokce.merhabalar ilginiz icin saolun.evet artık bir uzmana ihtiyacimiz var.kendi gelisimine birakma konusunda ben hak veryom size ama benimkini sorunu o deil suan beze bile yapmamasi.vucut olarak hazir tualet ogrenmeye cunki artık farkına vardi vucudundan birşeylerin atıldıgna ve tutmasinida ona bağlıyorum.fakat bu konularda ne yapilabilinir belki annelerin icinde bu sıkıntıyi yaşan vardır diye tecrubelernizle paylaşımında ihtiyacım var.


egokce

tuvalet diil sorun yani beze yapmıyo anladım, umarım kolayca düzelirsiniz.


nilinda

sevgili zumrutmert,

poposu acıyor olabilir. benim kızım da bir dönem kakayı ağlayarak yapıyordu. gaz sancısı mı cekiyor ne oluyor anlamamıstım. taaki doktor poposunda çatlak oldugunu soyleyene kadar. Hiç kabız olmamasına ragmen poposunda catlak olusmustu. Kremler, sıcak suya oturma banyoları sayesinde 2-3 ayda çatlağı iyileştirebildim...  bence bir doktora gosterin..  hoscakalın...


Zumrut_Mert

Tşk ederim arkadaşlar.inş kolayca atlatiris.oglumun aci cekdigne dayanamiyorus artık.Cevaplamak için Üye ol