Bebeğim korkuyor mu?

Sanemm soruyor: 2

Bebeğim 5 aylık, gündüz uykularında hiç bir problem yok, kendi kendine ağlamadan uykuya dalabiliyor ancak akşam uykusunda bir ağlama krizi şaşırıp kalıyorum, acaba karanlıktan mı korkuyor?

Gece emmek için kalktığında, karanlık ortamda emzirip çıkıyorum herhangi bir sıkıntı ağlama yok,o zaman karanlıktan etkilenmiyor ancak 19.30 uyku saati geldiğinde odasına girince başlıyor ağlamaya, kırmızı gece lambası kullanıyorum ona da susmuyor 5 ila 8 dakika, bazen 10 dakikayı buluyor, daha sonra kendi kendine susup uykuya dalıyor, bu gibi bir sorun yaşıyan var mı? ya da sorun hakkında çözüm üreten?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


indigoR

Benim kizim da gunduz uykusunu yeterli almazsa, gece uykusuna zor geciyor. Bas bas bagiriyor. Yorgunluktan oldugunu dusunuyorum. Karanliktan korkmak icin cok cok kucuk bebeginiz:)

Gunduz uykulari duzenli ve yeterli olup, gece de uyku zamanini kacirmazsam(19.00-19.30) her sey daha kolay oluyor. Ama bunu basarabildigim gun sayisi henuz bi elin parmaklarini gecmiyor maalesef:)


septik

19.30 daki gece uykusuna geçiş zamanı mı?Eğer öyleyse uzun süre uykuda olacağı için sizden ayru kalmak istemiyordur ve bunun huysuzluğunu yapıyordur.Cevaplamak için Üye ol