çukurambar'daki akman yuva'yı bilen var mı?

nilinannesi soruyor: 10

Bu yıl Nili kreşe başlatmak istiyoruz. Geçen hafta Çukurambar'daki Akman yuvayı görmeye gittik ve çok beğendik, fakat sitede araştırınca sadece iki yoruma rastladım biri iyi biri de baya kötüydü:( Kafamız çok karıştı tabi, ben de bir başlık açıp sizlerden yardım istemeye karar verdim, civarda bir de Rota var, sitedeki birçok anne memnun, fakat açıkçası binayı hiç beğenmedim, düzgün bir bahçe yok, sınıflar bodrum katta ve küçük, karanlık, gezerken içim sıkıldı, eğitimin kalitesi belli ama binanın ferah olması da benim için çok önemli, Akman yuvada çocukların koşup oynayacağı büyük bir bahçe var, sınıflar çok büyük ve aydınlık, eğitimciler de sevgi dolu ve kaliteli görünüyorlardı ama dediğim gibi negatif yorumlar kafamı karıştırdı. Sonuçta tüm kreşlerde kayıt öncesi ekstra ilgi, güleryüz oluyor, önemli olan bunun devamının gelmesi. Uzun lafın kısası, Akman yuvayı bilen anneler, yardım lütfennnnn:)

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


zsb_1975

beylikdüzü olsaydı yardımcı olurdum ..siz nerede oturyorsunuz..dört mevsim gelişim anaokulu bu bölgedeki en tecrübeli okullardan biri ..yinede çocuğunuzu okula verirken ;sınıflara oyun alanına personelin tecrübesine ve eğitim en önemlisi bunları göz önünde tutun diyorum..


nilinannesi

Biz Ankara Gazimahallesi'nde oturuyoruz. Semtimizde kreş yok maalesef, biz de eşimin iş yerine yakın yerlere bakmak durumunda kaldık, en yakın olarak da Rota ve Akman'ı düşündük, ikisini de gezdik görüştük ve günün sonunda kesinlikle Akman diye karar vermiştik, taa ki nurturia'daki olumsuz yorumu görene kadar:(


nilinannesi

Balarısı kidsi ben de gezdim, açıkçası çok beğenmedim, yaz dönemi diye tüm çocukları biraraya toplamışlar ve tek bi öğretmen vardı, 3 yaş-6 yaş biraradaydı, çocukların olduğu kata indiğimizde Nil duvar kenarında ayakta çocuklara bakıyordu ve öğretmen dahil herkes Nil yokmuş gibi bağrışmaya devam ediyordu, biz odaya girdiğimizde birden öğretmen Nille oynayın filan dedi(!) Bir de kreşin sahibi olan hanımefendi başarı olayına fena takılmış, sürekli çocukların yazdığı yazıları filan gösterdi, zaten kreşte bahçe filan da yok, sınıfa tıkıp sürekli sayı öğretecekler gibi bi havasezdim, tabi bunlar ilk görüşte edinilecek izlenimler değil, fazla önyargılı olabilirim, bilemiyorum:) Balarısı kids'te en çok takıldığım nokta ise 10 aylık sözleşmenin yapılıp tayin vb durumda sözleşmenin iptal edilmesi. Tayin durumu olmadı ama değiştirmek istedik o durumda ne yapıyorsunuz diye sorduğumda daha önce hiç böyle bir durumla karşılaşmadık dediler!!! Bilemiyorum kafanızı iyice karıştırdım mı ama bunları paylaşmak istedim umarım doğru karar veririz...


nilinannesi

Akman ve Rotanın eylül fiyatları aylık 1200tl imiş, Rotada öğretmen çocuklarına cüz-i bi indirim yapılıyor, onun dışında iki kreş de fiyatlar konusunda çok katı, aslında bi açıdan sabit fiyat olması da iyi, başka velilerin benden daha az para ödediğini farketsem kendimi kandırılmış hissederim.
Balarısında açıkçası temizliğe çok dikkat etmedim, çünkü baştan ısınamadım, alıcı gözle baktığım söylenemez:)
Sanırım sizinle kreş konusunda önceliklerimiz örtüşüyor, ben de kızımın iyi vakit geçireceği ve eğleneceği bir yer arıyorum, iki tane çizgiyi yaşıtlarından 5 ay önce öğrenmesini çok önemsemiyorum:)


nilinannesi

Eşimin iş yeri güzergahının üzerinde bir kreş olması bizim için önemli ama yine de ilk evim yuvaya da bakacağız, teşekkürler:) Akman'ı bir kez daha ziyaret ettik, sanırım Rota yerine Akmanı tercih edeceğiz, yine de kaydı geciktiriyoruz, çok zor bir karar gerçekten, pişman olup sık sık kreş değiştirmek de istemiyorum. Akman kapasitesi büyük bir kreş, öğrencisi de çok ama nedense internette fazla yorum yok, sanırım site üyelerinden de çocuğunu Akman Yuva'ya gönderen olmamış. Rota ile Akman çok yakın, çocuğunu Rota'ya veren anneler, acaba Akman Yuva'yı da değerlendirmediniz mi? Görüşleriniz benim için çok önemli...simal00

Benim kızım 2 yıl akmana gitti, genel olarak memnunduk, branş dersleri ve öğretmenleri iyi, fiziksel koşulları oldukça iyi, eğer bu civarda oturuyorsanız tercih edilebilecek en ii kreslerden birisi, oğlumuz için de kreş tercihi yaparken ilk tercihimiz olur, buradaki olumsuz yorumla ilgili kızımda konuştuğum zaman, hiç bir zaman bir kavgayla karşılaşmadığını söyledi, 3 kardesin de kreşin basında olması ısı sahiplenme acısından güzel bence, her kreş/okul hakkında olumlu olumsuz yorumlar olabilir, ben tavsiye ederim.


imagine65

merhaba Nil'in annesi.benim oğlum da Akman Yuva'da , 3 yıldır olumsuz bir tecrübe yaşamadık.en önemlisi oğlum çok mutlu dolayısıyla ben de .öncesinde bu meslekten hocalarla ve çevremdeki biraz araştırmacı olan kişilerle yaptığım görüşmelerde , hem eğitim hem de her türlü ilgi bakımından Akman Yuva, Ankara'da sayılı birkaç büyük yuvadan biri olarak söylenmişti.ben de söylenenlerin doğruluğunu 3 yıldır yaşıyorum ve şanslı olduğumuzu düşünüyorum.ayrıca o kötü yorumda başka bir niyet arıyorum açıkçası aradığınız güleryüz ve ilgiyi her gün göreceğinizden emin olabilirsiniz:) 

 


zambak706

Bu Sayfadaki Sevgili anneler--balarısı kids annelerinden birisiyim.kızım bu yıl ilkokullu oluyor.balarısında 1 haftamız kalmasının burukluğunu yaşıyoruz.Yıllardır çevremdeki bütün insanlar kreşimizden çok memnun olduğumuzu bilirler.arkadaşım 2 yaşındaki çocuğu için internet yorumlarından bu yorumları okuduğunu söyleyince kulaklarıma inanamadım.Dayanamadım.Bahçesi yok denilen kreşin bahçesinde 3 salıncaklı,kaydıraklı, üstü ev bölümlü oyun aktivitesi ,ayrıca bahçelerinde yine  2 tavşanlı salıncaklı bahçe oyuncağı, ayrıca yine bahçelerinde kaydırak, ayrıca bahçelerinde tahtaravelli, ayrıca yine bahçelerinde basket potasıyla, bu oyuncakların hepsi sabit(iç alan oyun bahçeside ayrı)  çocuklarımız her gün oynuyorlar. Yaz ayı olduğundan çocuklar büyükebeveynlerinin  yazlığında,aileleriyle tatilde. Eylül ayında eğitimlerini başlatınca yeni sınıfları oluşuyor.her gün yeşil alanları gezerler.burada bir gruplama olabilirmi?yaz ayından dolayı sayısı azalan çocuklara  diyelimki;2 yaştan 3 kişi, 3 yaştan 4 kişi,4 yaştan 5 kişilik grup sizin için uygun olabilir ama kreş yönetimi için uygun olmayan sistem.Eylül ayında her çocuk kendi grubuyla birlikte.
mutlaka sizede yaz aylarında karmayız denilmiştir.1eylül-30haziran arasında eğitim dönemi olan kreşte, temmuz ağustos ayında  yaz programına geçer, çocuk sayısı azdır ve karmalardır. başlarında öğretmenleri vardır. sizin dalgınlığınıza gelmiş o gün herhalde bahçeyi göremediğiniz gibi görememişsiniz.Öğretmenleri dönüşümlü olarak tatil yapıyorlar.çocukların başında yaz döneminden dolayı 5 öğretmenleri sürekli mevcut.sürekli her gün dış gezi yapan bu kreşte veya içerde,düşünsenize 15 çocuk 1 öğretmene teslim edilebilirmi.hangi kreşin idaresi yapar bunu? Kreşin sahibi hanımefendi başarı olayına fena takılmış diyorsunuz.Bu da mı kötü?Bu çocukların anasınıfında başarılı olma yaşı gelmiyormu? İlkokul 1.sınıfta ve sonrasında , çocuklardan 3-5 tanesi çok hızlı okuma, okuduğunu hızlı anlama kapasitesine sahiptir.bu sizce neden böyledir. bu size açıklanıyorsa ,mesleğe saygı duymak gerekir.Karşınızdaki insanın bozulduğundan bahsediyorsunuz . İnsanlar gelen misafirlerini inciltmemeliler genelde , nezaket kuralları yaş, tecrübe bunu gerektirir. Neticede burada okuma yazma öğretmiyorlar.bunların okulda öğrenilmesi gerektiğinin onlar bizden daha iyi biliyorlar.2 yaşında başlamış olan çocuğumun motor gelişiminin tam olması ,son derece donanımlı bir anasınıfı eğitimi almış olması,çocuğumun okuldaki başarısının yüksek olacağından emin olduğumu görmek beni mutlu ediyor.şimdiden ben sınıfımda birinci olacağım diyor.aldığı bu eğitimle öylede olacak.bunda yanlış düşünce yanlış yol ne olabilir?
bu durumun yeni gelen bir veliye anlatılması nasıl farklı yorumlanabilir? Ayrıca yöneticiden artı enerji alacaksınız diye bir kural zaten yok.Çocukların Suha beye ve Sema hanıma öğretmenlerine sarılışlarını görseydiniz.ne düşünülürdü aceba. bu bizim kaç yıldır gördüğümüz tablo. hiçbir çocuğa zoraki kimseyi sevdiremezsiniz.çocuklar  sevgiyi içlerinde hissederler ve gösterirler. bin kişinin sevdiği insanları binbirinci kişide benimseyecek diye bir kuralda yok.Biz yıllarca bu insanlarla beraber yaşadık.on dakikalık tanıyamadan yapılan bu yorumlar beni üzdü. yılsonu gösterimiz mutlulukla gözlerden süzülen yaşlarla geçti.hepimizde,bu insanlara minnettar olma teşekkürlerimizi sunduk. ''Sizlerin emeklerinizin ödenecek bir hakkı yok.'' dediğimizde bu insanların gözlerinde bizim gibi mutluluklarını gördük.Bunlar çok manevi olaylar.Çocuklar eğitimlerini oyunlarla aldılar.Çocukların ''sınıfa tıkılması , sürekli sayı öğretilmesi.''.?? böyle bir sistem hiçbir yerde olabilirmi..Detaylı anlatılan, sizlere verilen bilgilerden çıkartmak istedikleriniz
keşke bunlar olmasaydı. Çocuğum alt katta ben gelince ilgilenildi diyorsunuz..Bağırtı diye adlandırdığınız ya şarkı söylemedir yada yağ satarım bal satarım cinsi sözlü oyundur. .muhtemelen sizin kızınız katılmak istemediği için onu ilk geldiği anda sıkmamak için seyre bırakmışlardır. Sınıflarının 40-50m2 aralığında olması,yüksek tavana sahip ferah bir ortam olması,toplam mevcutlarında belirledikleri çocuk sayısını geçmemeleri, bunlar,zaten balarısını balarısı yapan çizgileridir.''Pisti'' ibaresi balarısıyla hiç örtüşmeyen bir kavram.Onların hijyen hedefleri parmak izi bulamazsınızdır.  gerçektede öyledir.Yıllardan beri bütün velilerin imzaladıkları ''hizmet genelgesi'' kuralları çizgilerini kapsar.isteyen anneler www.balarisikids.com adresinden bu genelgeyide okuyabilirler.Okuduğunuz zaman farklı yorumlar çıkarmayacağınızdan eminim doğrusu.Veli görüşleri bölümünden gerçekleri yaşayan velilerin düşüncelerini öğrenebilirler.Balarısı her zaman aileleri kollayan, ailelere sevgisiyle kucak açan bir ailedir.koydukları kurallar,çocukları,aileleri ve kendilerini korur. olması gerekende budur.
bugüne kadar ne bir ailenin memnuniyetsizliğini duydum,nede bir aileyi zor durumda bıraktıklarını.Sayfada yazılı oldukları için yazıyorum;akman-balarısı-rota-akapedya vb.diğer kreşler; bu insanları, bu kuruluşları hiçmi taktir etmiyorsunuz.bu kreşler, bu yuvalar, bizlerin çocuklarına bakıyor, kimi meslekten, kimi değil,kimi kreş çok katlı,kimi değil.bunların seçimi tabiki bizlerin tercihleri.bizlerde bu tercihlerimizi yaparken emeğe nankörlük yapmamak için onların kurallarına ,ilkelerine , zarar vermeden yapmaya özen göstermeliyiz. bir kaç sayfa okudum inanın üzüldüm. insanlarda önyargı oluşturmak  ..okuduğum satırların birçoğunda art niyet, işyeri mahremiyetine ,iyi niyete saldırı,harcanan paraya saldırı, emeğe nankörlük ..kısacası ne ararsanız var.. ben bu kreşlerin yerinde olsam bu tür kendilerine zarar veren siteleri önce Telekominikasyon ihbar merkezine, ardından  savcılığa  mesnete dayanmayan bilişsel suçlama  kanun maddelerine göre bunları yazan kişiler tek tek mail adreslerinden veya IP adreslerinden tespit edilp ve bu bloğun sahibine ve etik olmayan mesnetsiz yorum yazıcılarına  manevi tazminat davası açarım.Kimse insanların emek harcayarak yıllara taşımış işlerini mesleklerini önyargı oluşturarak manen yıkma eğilimine giremez.Girersede ciddi büyüklükteki miktarları manevi tazminat davasında kaybeder.Bloğu kapanır.bu bloklar bizler girip tıkladığımız sürece para kazanıyorlar.burda yorum adı altında işyerlerini aşağılamak , yalan yalnış kasıtlı haberlerle insanların kafasını karıştırmak hiç hoş değil...insanın insana emeği ;elektronik bir tüketim ürününü beğenmeyip yapılan yorumlar gibi olmamalıdır.benim çalıştığım yerde kurumumuzun kreşine veren var, özel kreşe veren var.çok memnunum diyen var,
memnun değilim ama ödeyebileceğim ücret bu memnun kalmak zorundayım diyende.insanın dile döktüğü içsel düşüncesinin önce dürüst olması gerekir.kreşi beğendin ama ücreti fazla geldi. başla karalamaya, zaten beğenmemiştim de .Yıllardan bu yana Semtimizdeki kreşlerin hepsi, ailelerin yanında olmuş ,onların çocuklarına zarar gelmemesi için ,eğitimlerini, sevgilerini güçleri nisbetinde vermiştir.kreşlerin sahipleri, öğretmenleri sizleri buradan sabırlarınız,sevgileriniz bizim gibi velileri hoşgörüyle karşılayarak çocuklarımıza sevginizi aktardığınız için teşekkür ederim.
 Afet İncilinilinannesi

Her zamanki gibi yine aynı fikirdeyiz sevgili smmm06:) ben de bu asiri tepki dolu yorumun balarisi yönetiminden birine ait olduğunu düşünüyorum. Bu forumun amacı annelerin birbirine danisip tecrubelerini paylasmalaridir. Kimsenin emegine nankörlük ettigimi düşünmüyorum. Kreşden memnunsaniz biz su yönlerinden memnunuz diyebilirsiniz, bu iyi niyetli bir paylaşım olur. Böyle mahkeme önerileri sadece komik ve itici olmuş. Burada olmayan birşeyi anlatmadık. Zaten bir kez ziyaret ettigimizi belirttik ve ziyaret sırasında olanları yazdık. Bence farklı fikirlere saygı gosteremeyenler böyle forumlara iştirak edip de paylaşımları bozmamalı. Cocuklarımız bizim en değerlimiz, tabi ki onlarla ilgili kararlarda sık eleyip ince dokuyacağız. Herkesin bir kresten beklentisi farklı olabilir. Lütfen düşüncelere saygı gösterelim, açılan başlıkları ve konuları sevimsizlestirmeyelim.


prnssm

Merhaba,
Kızım 4,5 yaşında ve 3 yaşından beri Akman Yuva'ya gidiyor. Birçoğumuz gibi kılı kırk yaran, hassas bir yapım var, özellikle de konu kızımın eğitimiyle ilgiliyse. Uzun araştırmalar, yerinde incelemeler sonucu yine de kafamda binbir soru ve tereddütle kaydettirmiştim kızımı Akman'a. Ama şu an iyi ki bu okuldayız diyebiliyorum.

İşyerinden bir arkadaşım, İyi bir kolejde rehberlik öğretmeni olarak çalışan arkadaşına kreş önerisini sorunca, "bize iki kreşten gelen çocuklar kendilerini belli ediyorlar. Bu okullardan gelen çocuklar farklı oluyor" demiş. Bahsettiği bu okullardan biri de Akman Yuva olmuş. Başlarındaki Gülay Hanım'ın eğitimciliğine, fikirlerine güvendim ben bu geçirdiğimiz 1,5 yıllık süreçte. Rol modelleri olan öğretmenleri, özellikle de branş öğretmenleri çok kaliteli. 

O olumsuz yoruma ben de kafayı çok takmıştım ama, zamanla çok subjektif geldi. O kişi için gerçekten de çok kötü olabilir ikindi kahvaltısında haftada bilmem kaç kez bulgur pilavı yemeleri. Herkes için kesin mükemmel tek bir şey yoktur hiçbir konuda. Ayrıca ben memnun olurum çocuğum abuk subuk kek, poğaça yiyeceğine bulgur pilavı yese keşke. 


 Cevaplamak için Üye ol