2012 doğumlu okul sorunsalı

Demgul soruyor: 9

Merhabalar anneler sizlerinde görüşünü almak istedim.2012 şubat doğumlu oğlumu bu sene anaokulunamı anasınıfınamı göndersek bilemedik seneye ilkokula başlamalımı yoksa geçmi başlamalı.neye göre karar vermeliyiz??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


incigulay

Anaokuluna giden çocuklar ilkokula daha kolay adapte oluyor sizin için yarım gün anaokulu uygun bence ilkokul icin biraz küçük


mustafamami

gelişimi nasıl bilmiyorum ama bence de henüz çok küçük. acele etmeye hiç gerek yok oyun çocukları daha. sonra çok sıkılacaklar önlerinde uzun bir okul hayatı olacak... 


lethee

Benim oğlum da ocak 2012 doğumlu, ben kreşe gönderiyorum bu eylülde, seneye anasınıfına göndereceğim. Gelişimi iyi ama bana erken gibi geliyor. Sınıfının küçüğü olmasını da istemiyorum.


didemehmet

Mart 2012 doğumlu oğlumu 3 yaşından beri anaokuluna verdim ancak okuldan çabuk sıkıldığını gördüm ve ilkokuldan bikmamasi için bu yıl ara verip 2017 eylülde anaokuluna verip 2018 de ilkokula başlatmayı düşünüyorum. Çünkü 66 ay bana kalırsa çok erken ilkokul için ilkokulà başladı mı geri dönüşü yok.momi

2012 mayis doğumlu oğlumu bu sene eylül ayinda anasinifina vericem sonraki sene tekrar anasinifi ilkokula ne kadar geç o kadar iyi bence.


ehlimana

Her zaman velilerime derim. 1 yıl ilkokula geç gitmesi her yıl geriden girmesinde iyidir.

M

Eğitim siatemimiz yurtdışından kopyala yapıştır. Şartlarımız aynı değil

En başta aile/veli gelişmişlik düzeyi uçurum.

Bence her şey seyrinde olmalı.

Daha çok küçük oyun çocuğu oyuna açtır sırada oturup 40 dk ders dinlemeye değil.

Şimdi bizi bağlasalar 40 dk al bunu dinle diye patlarız herhalde


cancun

oğlum şubat 2012 doğumlu. bu eylülde uzun yarım gün kreşe gidecek. seneye okul öncesi ve ondan sonraki sene 1.sınıf. bu sene bir gider bir gitmez rahat takılacak. acelesi yok 1 sene geç başlasın.


dilekkk

Benim de oğlum 2012 şubat doğumlu. Ben de bu sene kreş, önümüzdeki sene anaokulu düşünüyorum. En azından eğitim sistemi çalkalanması durulur biraz. Çocuklarımız stabil bir eğitim alırlar.


nil1976

Benim oğlum da 2012 Ocak doğumlu, önümüzdeki sene anasınıfı, sonra 1. sınıf düşünüyorum, 72 aydan önce ilkokula başlaması pek önerilmiyor zaten. Sınıfın küçüğü olmasındansa büyüğü olmasını tercih ederim. Tabi sizin çocuğunuza da bağlı, gelişimi çok öndeyse, fiziksel ve mental açıdan, başlayabilir belki seneye 1e. Ben genel kanıya katılıyorum, ne kadar geç o kadar az sıkıntı olarak döner size..


Cevaplamak için Üye ol