Sünnet meselesi

Desario soruyor: 5

Sünnet için özel mi devlet mi? Ürolog mu çocuk cerrahı mı? Ne zaman, nerede, kaça yaptırdınız, Adana'dan doktor tavsiyeniz var mı, çocuğunuz kaç yaşındaydı, neler yaşadınız? İkinci çocuk gelmeden sünnneti aradan çıkarsak diyorum, kafamda deli sorular. 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


akasya2213

Merhaba;

Özelde yaptırdım, üroloğa....6 aylıktı plastik klips yöntemi ile oldu. Ne kadar küçük o kadar iyi, hiç sıkıntı yaşamadık. 6 yıl önce 500 tl verdim. 

Siz anne olarak en iyisini bilirsiniz ama çocuklar için sünnet olmak için sakıncalı yaş olarak tanımlanan bir aralık var. Şu an tam olarak hatırlamıyorum ve böyle hassas bir konuda yanlış bilgilendirme yapmak istemem ama araştırırsanız kolaylıkla ulaşırsınız bu bilgiye. Ben çok dikkat ederim bu tür şeylere, bir araştırın istersiniz.

Ben çok gerilmiştim. Neler hissettiğinizi az çok anlayabiliyorum ve sorunsuz atlatmanızı diliyorum.

Şimdiden çok geçmiş olsun.


yesil_erik

Biz 2.5 aylıkken üniversite hastanesinde lokal anesteziyle çocuk cerrahına yaptırdık.İnşallah bu oğlumda sağlıklı olursa yine 2 aylıkken aynı yere yaptırmayı düşünüyorum.


Desario

@akasya2213 evet, ben de ona dikkat ediyorum. 2-6 yaş aralığı sakıncalı diye acele ediyorum biraz da, yoksa 2. Çocuk da erkek gibi görünüyor ama ikisini beraber yaptıralım derken ilk çocuğum için travmatik olacak kadar büyümesin diye endişem var. Lokal anestezi yaşını kaçırdıysak bile kurtardığımız kâr :(

@yesil_erik benim de aklımda üniversite var ama randevu alabileceğim çocuk cerrahı prof. tek, onlarda da uzmanlık meselesi olunca yaparlar mı bilmiyorum. Bi de uzmanları soruşturayım aklıma gelmişken. Çok sağ olun. 


umutela

Merhaba ,

Oğlum 5.5aylık şu an.

45 günlükken özel hastanede Çocuk Cerrahı lokal anestezi ile yaptı oğlumun sünnetini.

Herhangi bir sorun yaşamadık çabuk iyileşti. Doktor bize 4 aydan sonra hareketli oluyorlar lokal anestezi ilr yapamam dediği için erken yaptırdık.

İyikide yaptırmisız o zaman diyorum şimdi.

Sedasyon yöntemini arastırın isterseniz bir,lokal zamanı geçtiyse sedasyonla yaptırabilirsiniz belki.


Desario

Evet sedasyonla yapılıyor sanırım o yüzden anesteziyi çok dert etmiyorum, hareketli olduğundan iyileşme süreci biraz zorlayabilir ama korkunun ecele faydası yok :) çocuk cerrahı ürologa göre daha iyi deniyor genellikle de. Bizim de niyetimiz ilk 6 ay içinde yaptırmaktı ama eşimle kulaklarını da ameliyat ettirip ettirmemekte uzlaşamadık, ondan uzadı işte. Cevaplamak için Üye ol