doğum kontrol-implant

gulege soruyor: 3

merhaba arkadaşlar.sitede çok araştırdım bununla ilgili konuya rastlayamadım.ben doğumdan 40 gün sonra spiral taktırdım ve bugün çıkarttım.doktorum bana deri altına yerleştirilen implanttan bahsetti,oldukça güvenilir ve sıkıntısız bir yöntem olduğunu söyledi.benim için deneyimler çok önemli.bu implantlardan kullanan var mı?yan etkisi ağrısı vs.. oluyor mu?tavsiye eder misiniz?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gulege

acıbadem de erdal candan a gidiyorum ben.nil spirali taktırmak başlı başına bi hataydı.takarken çektiğim acı bi yana çok acılı oluyordu!!çıkarttırmak ayrı bi sorundu.çok acı verici ve işkenceydi bana göre.doktor bana hiç uygun bir yöntem olmadığını söledi zaten bende de çatal korkusu vardı ki bu yüzden sezeryanı tercih etmiştim.şimdi yöntemleri araştırıyorum.


ozalp07

ablamın kızı kullanıyor uzun zamandır. kolunun alt kısmında ince deri kısmında plastik iğne gibi bişi. hiç şikayeti yok. memnun. ama bana çok itici gelmişti:)


gulege

erdal bey süper ona lafım yok zaten spirali tavsiye eden de takan da o değildi!faruk demir taktı spirali en uygun o demişti ozamanlar emzirdiğim için...Cevaplamak için Üye ol