İzmir'de çocuklarla kış gezisi

Damla soruyor: 2

Diyelim ki kışın ortasında İzmir'i gezmeye karar verdik. Şehirle ilgili genel bir izlenim edinmek, gezilmeden dönülmemesi gereken yerlere gitmek, belki ufak bir alışveriş, bir sinema. Çok koştur koştur etmeden ama dibine tokasına kadar da gezmeden hafif tadı damağımızda ayrılalım diyoruz. Kaç günlük bir seyahat planlamak uygun olur? İzmir'de ulaşım nasıl, araç kiralamak gerekir mi? Bir de kış ortasında çeşmeden Sakız adasına geçmek nasıl bir fikir?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


fatos

Yıllar oldu İzmir'e gitmeyeli ama hatırladığım kadarıyla söyleyeyim. Asansör, hisarönü, alsancak, kordon ve kordonda bir alışveriş merkezi bir günü alır. Teleferik ve güzelbahçe tarafı da bir gün alır. O tarafta güzel mekanlar açılmış. İzmir doğal yaşam parkı da bir gün alır. Karşıyaka Bostanlı tarafı ve bir vapur turu da birgün alır. Bunlar daha sıkıştırılabilir tabi ama 4 gün iyi gibi geldi bana.


nukhetsp

Bir gün doğal yaşam parkına gidip ordan mavibahçeye (mavişehirde avm) ye gidip yemek alışveriş sinema ile geçirilebilir. Bir gün çiçekliköyde kahvaltı yapıp ordan asansöre gidip güzel manzaraya karşı kahve/bira yapıp, hatta belki varyanttaki oyuncak müzesi geizlebilir. Bir gün kemeraltı turlanıp kızlarağasında kahve keyfi hava güzelse pasaport alsancak arası sahilde yürüyüş yapılabilir. Yada güzelbahçede balık yemeye gidilebilir. Araç kiralarsanız çok zaman kazanmış olursunuz. Toplu ulaşım zorlayabilir. Trafik izmirde işe gidii ve çıkış saatlerinde yopun olduğu için genelde çok sorun olmaz sanırım. İyi tatiller şimdiden:)Cevaplamak için Üye ol