Adet geciktirici tecrübeleriniz

barba soruyor: 3

Bir tatil klasiği olarak yine adet günüm tatilime denk geliyor. Hayatımda daha önce hiç adet geciktirici kullanmadım. Bu ilaçlar nasıl kullanılıyor? Deneyenler tecrübelerini yazabilir mi? Yan etkileri oldu mu? Sonradan adet düzeninizi etkiledi mi?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


gulaydogangul

dönem dönem primolut kullanıyorum ben ama çok iyi bir ilaç değil açıkçası, ertesi reglimde baya ağrı çekiyorum. ilaçtan kolay etkilenen bir bünyeniz varsa tavsiye etmem. kullanıma reglinizden bir kaç gün önce başlamak gerekiyor ve 8 saatte bir günde 3 kere almanız gerekiyor.


ayazlali

Ben kullanmadım ama annem kullandı bir defa, yine öyle tatil için. Sonraki adeti öyle pıhtılı ve korkunç gelmiş ki babamla koşarak acile gitmişler, düşük mü yapıyorum, kanamadan ölecek miyim diye :-/ yani bu travmatik bir deneyim olmuş. Geciktirici alayım mı diye karar vermeye çalışırken anlattı bu hikayeyi, e tabi ben de almadım :-) tabi, bir de kendi annem olunca, onda olan etki muhtemelen bende de görülür diye hiç riske giresim gelmedi. Tampon ya da menstrual cup denemeyi düşündünüz mü? Ben ikisiyle de (birlikte değil tabi, ayrı ayrı zamanlarda) denize gayet sorunsuz girdim.


barba

Tamponla idare ederim olmazsa diyordum ama vaginal cup nedir hiç duymadım, çok mu cahilim?Cevaplamak için Üye ol