Ek gıdalar

Kuzeytu soruyor: 9

Bebeğiniz ek gıdaya geçtiğinde gece uyanmalarının arası açıldı mı? Özellikle yatarken yediği muhallebi bebeğin daha uzun uyumasını sağladı mı? Arasında bu konuda tesbitleri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


erimonat

benim oğlum gec 2-3 kez uyanmaya devam ediyor tabi altıncı ayında ek gıgaya başlamadan önce 2 saate bir uyanır olmuştu


yasemin_ekin

Kuzeytu, benim kizimin bir gunu digerini tutmuyor. Menusunde aksam ogunu (saat 20:00de) 150cc verilmis. Ben hicbir zaman icin 150 cc yediremedim. Tas catlasa 80 yiyoruz. Gece de 1-2 uyaniyoruz. Ama bizim eve gec gelecegimiz bir gun Iclal Teyzesi, aksamustu 18:00 civari, 150cc milupa gece tahillilarindan vermis. Sabaha kadar birsey yemek istememisti o gun.


Kuzeytu

Bizde de son 15 gune kadar gecede 2 veya çok nadir 3 kez kalkıyordu 5 dakka emziriyordum uyuyakalıyordu. Ama 15 gundur 1,5-2 saatte bir uyanıyor ve bazen uyumak istemiyor. Bir keresinde emzirmedim biberonda verdim sütümü acaba emmek mi istiyor yoksa derdi süt mü diye. Biberonla alıp hemen uyudu. Galiba artık süt doyurmuyor diye düşünmeye başladım ek gıdaların faydası olur mu diye merak ediyorum. Ne dersiniz?
Belki de bunların hepsi diş çıkaracak onun için olabilir mi acaba?
 
yasemin_ekin aslında yediği yediği muhallebi ne kadar geç olursa o kadar uzun uyur diye düşünürdüm ama senin kızın bu tezi çürütmüş. :)) Bakalım biz ne yapacağız.


yasemin_ekin

Kizim saglikli besleniyor Kuzeytu, saat 18:00den sonra agir seyler yemiyor:)))Kuzeytu

Yasemin dediğin 18:30 sistemi işe yaradı galiba. İki gündür 18:30 gibi yiyor Kuzey de muhallebisini ve emzirip uyutuyorum. 1 kez kalkıyor gecede. Teşekkür ederim onerin için :)))


Marlasinger

Oğlum ek gıdalara geçmeden önce de sonra da istisnalar dışında 3 defa kalkardı yani ek gıda hiç birşeyi değiştirmedi.Taa ki 1 yaşında memeyi bırakana kadar memeyi bıraktıktan sonra akşam 9 sabah 9:) gece hiç kalkmıyordu.Kızım daha başlamadı ek gıdalara yarın doktor kontrolümüz var ve başlayacağız bakalım o ne yapacak.


GulcanDeniz

Benim oğlum da ek gıda öncesi, sonrası, emmeyi kesene kadar gece defalarca, bazen saatte bir uyanır emerdi.
Tok olup olmamasıyla alakası yoktu.
1,5 yaşında memeden kesince bir süre daha gece birkaç kez uyanmaya devam etti. Sonra giderek azaldı ve bırkaç ay sonra bir kez filan uyanmaya başladı.
Ayyy, kabus gibiydi, zombi gibi kalkıp işe gittim aylarca :((

Ama her bebek farklı oluyor tabii... Bir de dönem dönem değişiyor galiba.


Kuzeytu

Ben eltimin bir yontemini denedim ve biraz ise yaradı. Bir kere Yaseminden aldıgım ilhamla once 6:30-7 gibi möuhallebimizi yiyoruz sonra da 8 gibi emzirip uyuyoruz. Sonra 12 de ve 3-4 saat sonraki uyanmasında emziriyorum. Aralarda eger uyanırsa ya hiç birsey yapmıyıp emzik verip geri uyutuyorum ya da su veriyorum. Birkaç gece çok uyandıgında su verdim ve ertesi gece uyanmadı. Eltim Amerika'da bunu uygulamıştı ve işe yaramıştı bende de yaradı.

Bakalım bu aralar boyle idare ediyoruz ama daha full uytumaya baslamadık. :))


selcen

ben de diyordum benim işe başlamamlamı alakalı diye ama 6 aya yakın böyle oluyor galiba. Önceden 2 kere uyanırdı şimdi bazı geceler saat başı uyanıyor. Ek gıdaya da tam geçemedik ama süt yetmiyor sanırım artık. Ben de su verme işini bi deniyeyim bakalım aradaki uyanmalarında çünkü emzirmek istesem de emmiyor o sırada


Cevaplamak için Üye ol