Lütfen bir fikir verin. çok sıkıntılı durumdayız :((

egebebekk soruyor: 8

Merhaba arkadaşlar,
bu aralar oğlumla sıkıntılı günler geçiriyoruz. 4. aya kadar geceleri kesintisiz 6 saatten az uyumayan oğlumun uykuları gittikçe azalmaya başladı ve şu anda artık geceleri 1 veya 1 buçuk saaat aralıklarla uyanıyor. Mızıldanıyor, meme emmek istiyor ya da ben susamış olabilir diye su veriyorum. Ama bu durum sabaha kadar devam ediyor. Dolayısıyla tam anlamıyla ne o ne de ben bi uyku çekebiliyoruz. Ben kendimi geçtim ama oğlumun gözlerinin altında hep mor halkalar var. Onun o halini görünce çok üzülüyorum. Dişten olabileceğinden şüphelendim ama 2 ay oldu hala herhangi bir diş yok ortada. Geceleri aynı yatakta yatıyoruz ki ben her an onunla ilgilenebileyim diye ama bilemiyorum. Gündüzleri yine gecelere göre daha iyi. En azından 1'er saatten 3 defa falan uyuyor. Bazen bir defa 2 saat uyuduğu da oluyor ama gözlerinin altındaki morluklar geçmiyor. Gece uykuları düzenli giderken bizim gibi birden bozulmaya başlayan arkadaşlar var mı aranızda? Doktordan da randevu aldık ama sizlerin fikirlerinizi de öğrenmek isterim.  Bugün sağlık ocağında kilo boy ölçümü de yapıldı ve bir aydır oğlum hiç ilerlememiş. Ona da çok üzüldüm. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir bu yaşadıklarımız?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


tubafirat

merhabalr öncelikle zor bi durum gerçekten uykusuzluk.. gelişiminde az olması bence uykusunu alamamasından olabilir .. bebekler uyurken büyürler .. gece çaylarını denedinmi.. bence onları bi dene derim eğer sonuç alamazsan doktorunla görüşüp uyku düzenleyici bitkisel şuruplar var kullanabilirisn.. kolay gelsin.


iflah_olmaz

kilo alması gereken bi dönemde.annesütüyle besleniyosa sadece artık yetersiz kalıyo olabilir ek gıdaya başlama zamanlarınızdır zaten.yada başladınız.bu durumda yetersiz besleniyor olabilir.gündüz iyi beslenemediği için sıksık uyanma ihtimali yüksek.acıktığını çıkarttım ben yazdıklarınızdan.tabi dr.mauyene etmeli.eğer fiziksel bi problem yoksa sorun bence açlığı:-)))


filizerdem

ben de aynı şeyi yaşamıştım ve çalıştığım için çok zorlanmıştım.  Doktorumuz akşamları muhallebi yedirmemi önermişti ve uyku sorunumuz çözüldü  Doktorunuza bir danışın bence


selencem

Sıcaktan uyanıyor olabilir mi?eloskovecanuk

evet aynı dönemde benim kızımın da uykuları bozulmuştu, diş falan değildi mevzu...Tam o aylarda çok hızlı büyüyorlar ve sanırım daha fazla kaloriye ihtiyaçları oluyor...O yüzden gündüz ne kadar düzenli ve güzel yerse-emerse gece de daha güzel uyuyor. Ama tabi başka bir problem de olabilir, bazen idrar yolu enf. falan olabiliyormuş bunların sebebi. Doktor zaten size öneriler vermiştir...


_shushu

Bizimde gece sık uyanma sorunumuz vardı bunun nedeni uykuya emerek dalmaya alışmış olmasıydı.Büyüdükçe uyku hafifliyor daha sık uyanıyor ama kendi kendine dalamıyor.Ben emmeden uyutmaya çalıştım ama çok ağladı dayanamadım devam ettik taki 17 ayda dişlerinde çürük başlayana kadar çocuk doktorumuz genetik yatkınlıkla beraber gece emmesinden olabilir dedi.Bir yazıda da anne sütünün besinlerdeki şeker ve karbonhidratla bir araya geldiğinde katalizör etkisi gösterip ani ve hızlı çürüğe sebep olabileceğini okudum.İlk önce emerek uyuma alışkanlığından kurtarmak istedim tekrar yine çok ağladı.emmeyi tercih ettiğinden iştahı da çok azdı.Bende sütten kesmeye karar verdim.Her istediğinde limon sürüp verdim 2.gün istemedi.Ve bir hafta sonra gecede sadece bir kez su için kalkar oldu.İkimizde 17 aydan sonra uyabilir olduk.Size tavsiyem gece emzirmelerini bırakın,bu şekeridüşer 2-3 saatte uyandırıp emzirin fikrine karşı olandoktorlar var.Uyuyan çocuk uyandırılırmı diyorlar(gece uykusu için)Bir başka doktorda ikinci aydan sonra gece emzirmeye gerek yok diyor.Bir yakınım doğduğundan beri gece kaldırmadı emzirmek için bebek gayet güzel uyuyor sabaha kadar.2.çocuğumda bende uyandırmayı düşünmüyorum.uyku bir yana dişlerini gördükçe çocuğumun çok canım sıkılıyor.Ayrıca  diş temizliğine çok önem vermenizi-anne sütü ile besinlerin temasını su vererek önlemenizi tavsiye ederim.Gereksiz gibi görünen detayları ilgili insanların işine yarayabilir düşüncesi ile yazdım.


egebebekk

Ben hep geceleri de emzirdim oglumu. Bir keresinde uyandigimda emzirmiyeyim dedim ama cok agladi. Ben de tekrar vermek zorunda kaldim. Simdi 3-4 defa kalkiyor ve her defasinda emerek uyuyor.


emelesn

benim oğlumunda uykuları aynıydı dr karnı doymadığını tahıl mamasına geçmem gerektiğini söyle daha sonra oğlum yavaş yavaş düzene girdi şimdi  rahat uyuyor.ama zaten bu dönemlerde kilo almaları yavaşlıyor benim oğlumda çok zayıf ama dr normal diyor çok kafama takmıyorum bende


Cevaplamak için Üye ol