gece tahılları

nesegocer soruyor: 4

selam arkadaşlar;

oğluma gece uymadan önce bebelac'ın gece tahıllarından yediriyorum. doktorumuz ve bir arkadaşımın bebeğinin doktoruna danıştım "evet verebilirsiniz, hatta faydalı olur" dediler ama ben biraz tedirginim. bir süre önce mamalarda buluna kurşun haberlerini okumuşsunuzdur. gece tahılları ve hangi marka konusunda söyleyeceklerinizi okumak isterim.
sevgiler

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


handanT

ben aptamilin kaşık mamalrını kullanıyorum , sütlü bisküvili,gece tahılları ve diger çeşitlerindende kullanıyorum , hatta ben 6 ayından beri devam sütü veriyorum halada geceleri aptamil junior içiyor


esrasena

bize gece tahılları çok gaz yapmıştı,sindiremiyordu.Kavanoz elmalı muhallebi,gogly sütlü pirinçli muhallebi-pişirilen ya da süt,bebek bisküvisi ve muz ezip yediriyordum.Varsa evde çorba içine ekmek doğruyordum,pilavla yoğurt karıştırıyordum.Onlar da güzel tutuyordu.


nesegocer

çok teşekkürler...


denizsu

Hazir mamalari 7. aya kadar kullandik, sonra istemedi artik. Ben de ikindi ve gece mamasini kendim hazirlamaya basladim. Zaten hazir mamalari verirken de cok huzursuzdum, her ne kadar organik yazsa da uzerinde.

Hipp 3 devam sutuyle yulaf karistiriyorum, icine de Hipp bebek biskuvisi, muz, elma rendesi, pekmez, bal (1 yasindan sonra), armut ile kombinasyonlar yapip bazen uzerine tarcin da serpiyorum, bayiliyor. 
Ayrica 200 ml sute 3-4 kasik kadar irmikle pudding yapip uzerine tarcin serpince de cok seviyor, icine de meyve puresi karistiriyorum. Cevaplamak için Üye ol