Kozyatağı suadiye ilkokul tavsiye

lalam soruyor: 8

Merhaba,


Oğlum seneye ilkokula başlayacak ve devlet ilkokulu düşünüyoruz. Tavsiyeleriniz ve yorumlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim. 

Aklımda olan bazı okullar;

Mehmet Karamancı İlkokulu
30 Ağustos İlkokulu 
İlhami Ahmed Örnekal İlkokulu

Yorumlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


nihal58

Merhaba benim oğlum 30.Ağustosu bitirdi geçen sene, kızım da bu sene anasınıfında seneye orada 1e başlayacak ben okul olarak memnun kaldım ama beklentilere de bağlı bu iş. Okul binası iyi küçük zaten kendi yemeği çıkıyor öğlen, öğretmenler de iyi genel olarak başka sorunuz varsa yazabilirsiniz.


lalam

Cevabınız için çok teşekkür ederim nihal58 :)

Ben Mehmet Karamancı ile 30 Ağustos arasında kaldım aslında.

30 Ağustos ta sınıf mevcutları kalabalık diye duydum ama kaç kişilik genelde sınıflar? Benim oğlumda seneye 1. sınıfa başlayacak. Tavsiye edebileceğiniz bir öğretmen var mı bildiğiniz önerebileceğiniz?

 Teşekkürlerderen_deren

Merhaba , bu okulda etüt oluyor mu?1.sınıf için etüt tecrübesi be genel sınıf mevcud ortalaması bilgisi verebilirseniz çok sevinirim 


deren_deren

nihal58nihal58

Okulda etüt oluyor ama öğretmen kalırım derse yani sınıf öğretmenine bağlı. Oğlumun öğretmeni 1.sınıflara haftada 2 gün yeterli demişti sonraki seneler haftada 3 gün yaptı etütü. Öğretmen etütü dışında faaliyet etütleri de oluyor ingilizce, robotik kodlama, dans gibi tabii bunların hepsi ücretli.

Okul normalde 14.40da bitiyor etüt olursa 16.30da çıkıyorlar, kendi yemekhanesi var yemek aylık 300 TL civarı. 

Sınıf mevcutları 25-28 kişi arasında değişiyor.

Valla kızımı her gün ana sınıfına götürüyorum ama daha vakit var diye seneye 1e girecek olan öğretmenleri araştırmadım ama öğrenirsem yazarım buradan belki aynı sınıfta olur çocuklarımız


deren_deren

4.30 da çıkarsa bir nebze kendim gelip alabilirim ama önemli olan, o saate kadar kalırsa sıkılır mı?Faaliyet etütlerine katılım yoğun oluyor mu?Anne herkes evine gidiyor, bende gitmek istiyorum derse, yanlış bir tercih olur benim için açıkçası.Evim uzak, İşime göre ayarlamaya çalışıyorum çünkü.


deren_deren

Hepimiz için hayırlısı olsun


lalam

Çok teşekkürler nihal58 30 Ağustos ile ilgili sayenizde iyi fikir Sahibi oldum :) Belki ayni sınıfta olur çocuklarımız dediğiniz gibi..

Mehmet Karamanci ile ilgili de yorum alabilsem daha net karar verebileceğim bakalım henüz vakit var. Hepimiz icin hayırlısı olsun 


Cevaplamak için Üye ol