Avrupa yakasında iyi bir pedagog bilen var mı?

aytul79 soruyor: 6

Gaziosmanpaşa'da oturan arkadaşımın 9 yaşındaki oğlu ile bir takım sıkıntıları var. Bu konuda kesinlikle destek alması taraftarıyım. Ama o civarda bildiğim bir pedagog yok ne yazık ki. Bu civarda yönlendirebileceğiniz biri olursa çok mutlu oluruz.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


shang

tabiki pediatrik nörolog sabiha paktuna . kendisine anaokuluna başlaması uygun mu ve diğer soru işaretlerimiz için gitmiştim. çok tatmin edici cevaplar aldım.


olivia

avrupa degil ama anadolu yakasında Fatma Torun Reid var.on numara dır.


tiara

Kesinlikle sabiha paktuna keskin'e goturmesin, pedagojik ya da psikiyatrik yorum yapma yetkinliği olmayan, adi üstünde çocuk nörologu olan, mesleki sınırların ihlali yüzünden tabip odasindan ceza almış bir hekim kendisi


CokBilmis

Hatırlatmakta fayda görüyorum: Nöroloji, beyin, sinir ve kas hastalıklarının tanısı ve tıbbi tedavisi ile uğraşan bir tıp dalıdır. Pediatrik nörolog da çocukların beyin, sinir ve kas hastalıkları ile ilgilenen tıp doktorudur.

Mesela ortodontist, diş ve yüz bozukluklarının teşhis ve tedavi eden doktora denir. Pediatrik ortodontist de diş bozukluklarını tedavi eden dişçidir.

Yani başına pediatrik ifadesi geliyor diye mutlaka çocuk gelişimi ile ilgili olması gerekmiyor o doktorun.

Ayrıca benim psikolojik bozukluklarım olduğunda ben nöroloğa gitmiyorum. Dolayısıyla çocuğumun da psikolojik tedaviye ihtiyacı olduğunda onu da nöroloğa götürmem.

Psikolojik tedavi yapana psikolog ya da psikiyatr denir. Çocuk psikologlarına da pedagog denir.

Soru sahibi sorusunu son derece bilinçli sormuş.


doktorevren

Mavi danışmanlıkta Belgin Temur'u tavsiye etmem kesinlikle...bizi cok madur etti.saçma sapan kendi fikirlerini satıyor insanlara, bilimsel dayanağı falan yok. Kendini cok iyi sattığı için ben de inanmıştım birara.


babu

Berta adato saporta'yi cok oneririm. Hem cok bilgili hem de yaklasimi harika ve destek verici. Biz yurtdisindayiz, gerektiginde uzun uzun maillerle ve skype ile bile destek veriyor bize. Yonlendrsigim kisiler de hep memnun kaldi.

Telefon: 00 90 (212) 272 46 80Cevaplamak için Üye ol