uykudan önce süt

rabbit soruyor: 3

oğlum gece yatmadan önce biberonla süt içiyor bunu ne zaman kesmemiz lazım,  bir sakıncası varmı, fikri olan

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ezgik

kızkardeşim 6 yaşına kadar sütü biberonla içit sabah ve akşam, şimdi-22 yaşında-3 yıldır ortodontik tedavi görüyor, ailede böyle bir sorun yaşayan tek o var, diş ve damak gelişimi açısından 2 yaşından sonra bardağa geçirmek de fayda var bu da başka bir boyutu...


esraozlem

ezgik haklısın, bizim bu aralar çalışmalarımız bu yönde, bardak kullanımına geçtik, sabah kahvaltıda sütünü, yemekte ayranını, portakal suyunu, ıhlamuru, suyu içiyor ancak akşam sütünü biberonla daha kolay içiyor diye kıyamıyorum ben. Doktorumuz biberonu da bahsettiğin sebeple enkısa sürede bırakmamızı önermişti ancak hala başlayamadık. 2 yaş öncesi planlarımız arasında.


esraozlem

nilberk nasıl içirilebilir açıkcası pek bilmiyorum. Ada formül mama alıyordu öncesinden, bu yüzden sütü reddetmediğini düşünüyorum. İlk geçişte 1 hafta teklemiştik yalnız. Önce MilupaAptamil'in 1 yaş üstü sütlerini denemiştik, onları beğenmemişti, vanilya aromasından dolayı. Normal sütün tadı mamaya daha yakın geldiğinden hemen adapte oldu diye düşünmüştüm ben. Hmm, şu anda aklıma gelen sütü nasıl veriyorsunuz, hafif ılık, soğuk, sıcak? Belki ısısını sevmiyordur. Bir de süt de seçebiliyorlar. Ada'nın favorisi Sek-günlük süt. Sütaş'ın tadını çok beğenmiyor. UHT süt çok nadir verdim, bir kaç kere tatilde günlük süt bulamayınca ama onu pipetle karton kutusundan içtiği için hoşuna gitti, sütün tadını yadırgamadı mesela.

Bir de biberon değil de pipetle filan da içirebilirsiniz. Yeni şeyler denemeyi seviyorlar bu dönemde.
Cevaplamak için Üye ol